I letos vypraví České dráhy zvláštní noční vlaky pro poutníky, kteří míří na Novoroční bohoslužbu na Svatém Hostýně. Zvláštností těchto vlaků je, že jedou pouze jedinkrát za celý rok. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

První z vlaků vyjede z Brna ve 20:25 a pojede např. přes Vyškov na Moravě, Nezamyslice a Kroměříž do Bystřice pod Hostýnem, kam má plánovaný příjezd ve 22:17. Druhý vlak odjede v 21:34 z Olomouce a pojede přes Brodek u Přerova, Přerov, Hulín a Holešov do Bystřice pod Hostýnem, kam dorazí ve 22:35. Od vlakového nádraží k poutní bazilice je tradičně zajištěna také autobusová doprava.

Další zvláštní vlak vyjede i z Velké nad Veličkou ve 20:28 do Veselí nad Moravou, kde je přestup zvláštní silvestrovský spoj z Hodonína s odjezdem ve 20:12 a trasou přes Rohatec, Sudoměřice nad Moravou a Strážnici, který dál pokračuje přes Uherské Hradiště, Otrokovice a Hulín do Bystřice pod Hostýnem, kam přijede ve 22:17.

Mimořádné vlaky pro účastníky Novoroční mše na Svatém Hostýnu se pak z Bystřice pod Hostýnem vracejí v časných ranních hodinách na Nový rok

Jejich odjezdy jsou ve 3:05 a ve 3:25 hod. a příjezdy do cílových zastávek okolo páté hodiny ranní.

Přesné jízdní řády těchto spojů a kde konkrétně zastavují, najdou cestující na webu Českých drah nebo v aplikaci Můj vlak.