Dělníci jí na návrh architekta Miloše Klementa z Atelieru Tišnovka vrátili prvorepublikový lesk. Zbavili ji mnohaletých nánosů nepovedených úprav a doplňků a doplnili moderními interiérovými prvky, například designovými svítidly. Veřejnoprávní médium za práce zaplatilo zhruba 120 milionů korun, řekla ČTK ředitelka brněnského a zlínského studia Hana Ondryášová.
Budovu, dnes památkově chráněnou, navrhl architekt Ernst Wiesner pro Českou banku Union a postavená byla v polovině 20. let minulého století. Rozhlas v ní sídlí od roku 1949. První etapu rekonstrukce završil v roce 2018, kdy bylo hotové přízemí s největším nahrávacím studiem a také suterén s technickým zázemím. Poté se začala opravovat všechna patra, tedy další studia a kanceláře, a nová je také zelená střecha, kde bude možné pořádat i malé kulturní akce do 30 lidí. Větší zatížení už by střecha nemusela unést. "Obnovili jsme první střešní zahradu v Brně," řekla Ondryášová.
Podle ní je dobře, že rekonstrukce skončila, protože zaměstnanci pracovali dlouho v náročných provizorních podmínkách, rok například nejezdil výtah. "Teď už zůstanou vzpomínky jen jako veselé historky," řekla při projevu před zúčastněnými hosty. Práce ještě nejsou zcela dokončené a někteří zaměstnanci čekají, až budou jejich pracoviště vybavená. Ve svém zázemí ještě nejsou ani zpravodajové.
Kdy se budou moct přijít podívat lidé zvenčí na opravenou budovu, není zatím jisté, protože kvůli covidu-19 Český rozhlas zatím nic neplánoval. Nicméně bude-li situace příznivá, bude se konat pravidelný den otevřených dveří. "Chodí k nám i četné exkurze. A dnes v 19:00 se uskuteční slavnostní koncert BROLNu spojený se křtem nového cimbálu a lidé mohou koncert poslouchat v našem vysílání i sledovat včetně obrazu na youtube," řekla Ondryášová.
Brnnské studio je největším regionálním rozhlasovým studiem, které začalo vysílat jen rok po pražském, a to 1. září 1924.