Již po sobotním večerním zápase mezi domácím Švédskem a Ruskem bylo jasné, že český národní tým vyhraje teprve podruhé v historii Švédské hokejové hry – letos nazvané Beijer Hockey Games. Na vítězství se čekalo dlouhých pětadvacet let a byli u toho současní nebo bývalí hráči Komety. Obránce Jan Štencel, útočníci Petr Holík a kapitán Martin Zaťovič odehráli všechny tři zápasy a byli součástí úspěšného týmu.

V nedělním utkání hráli Češi s Ruskem, účet zápasu otevřel Tomáš Zohorna, k obratu však zavelel dvougólový Kuzmenko. Sborná si těsný výsledek pohlídala a došla si pro tři body. Nic to nezměnilo na faktu, že Česko celý turnaj vyhrálo.

První třetina nabídla vyrovnaný, avšak opatrný hokej. Rusové byli mírně aktivnější, Hrubce zaměstnali pěti střelami, český tým vystřelil pouze třikrát. Po dvaceti minutách tak bylo skóre nerozhodné 0:0.

Druhá část už nabídla zajímavější hokej, častokrát o sobě dávala vědět trojice Zohornů. Nejstarší Tomáš krátce před polovinou utkání otevřel skóre. Vedení svěřenců Miloše Říhy vydrželo do 35. minuty, kdy z mezikruží vyrovnal Kuzmenko. V závěru třetiny ten stejný hráč nahodil kotouč na Hrubce a smolný odraz Doudery znamenal vedení Ruska 2:1.

České mužstvo se snažilo ve třetí třetině zlepšit útočnou fázi, zvýšit aktivitu a četnost střelby. Dobrou šanci na vyrovnání měl z trestného střílení Marek Kvapil, ale Konovala kličkou do forhendu nepřekonal. Dobrou možnost měl i Zaťovič, ale Rusové hráli výborně, soupeře do ničeho příliš nepouštěli a navíc přidali sedm minut před koncem pojistku Kadějkinem. I přes prohru zůstal český tým na prvním místě turnaje, který naposledy vyhrál v roce 1994.