„Jsem rád, že už je vše dotaženo a můžu hrát. Jdu do známého prostředí, jenom pár kluků se tu změnilo, jinak je vše stejné,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web třiatřicetiletý matador, který do Zbrojovky přichází z prvoligových Teplic.

Potěšilo ho i to, že se do Brna vrátil z Opavy i další zkušený fotbalista Pavel Zavadil. Třiačtyřicetiletý záložník bude v týmu působit jako mentor mladších spoluhráčů. „Už jsem nedoufal, že bychom se s Pavlem někdy mohli potkat. Je to můj kamarád i mimo hřiště a jsem nadšený, že tady je,“ pochvaloval si po podpisu smlouvy Jakub Řezníček, který měl za Zbrojovku nastoupit už v sobotu navečer v přípravném zápase ve Zlíně s tamním prvoligovým Fastavem.

V kabině se musel seznámit zejména s mladšími hráči, které tu při minulém angažmá před několika lety nezažil. „Seznámení proběhlo bez problémů, každý den se poznáváme víc a víc. Věřím, že mladým hráčům pomůžu na hřišti i v kabině, něco už jsem odehrál,“ řekl útočník přezdívaný Řízek, který na stadionu v Králově Poli trénuje od prvního červencového týdne.

Řezníček oblékal zbrojovácký dres už v letech 2015 až 2017, kdy během dvou sezón dal dvacet branek. Celkem v nejvyšší soutěži nastřílel ve 301 duelech 77 gólů. Naposledy hrál v teplických modro-žlutých barvách na severu Čech, předtím okusil i angažmá v Belgii.

Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE bude mít premiéru. „Jsem zvědavý, nikdy jsem druhou ligu nehrál a nevím, co mě čeká. Chci hlavně pomoci týmu a doufám, že to bude šlapat. Týmový cíl je jasný: postup! A osobní cíle? Každý gól bude v druhé lize důležitý, každá výhra. Chci pomoci týmu, góly se ode mě čekají, ale když ho dá někdo jiný a vyhraje se, bude to i tak dobré a pro Brno důležité, protože chceme postoupit zpátky do první ligy,“ doplnil fotbalista.

Toho ještě v následujících dnech čeká shánění bydlení v Brně, protože zatím přebývá v hotelu. Bydlení je pro něj důležité pro herní i rodinnou pohodu. „Rodina za mnou bude sem do Brna jezdit. Samozřejmě v bytě je to lepší než na hotelu,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web Jakub Řezníček.