Do konce listopadu bude spuštěna nová služba – prodej čipových hodinek na sportoviště v Brně, která je součástí projektu BrnoID.cz. Prodej čipových hodinek, který slouží jako elektronická peněženka pro platbu vstupného na sportoviště v Brně, není žádnou novinkou. V současnosti je prodáno již necelých 27 tisíc čipových hodinek, jejichž majiteli jsou většinou Brňané.

Novinkou, kterou zavádí městská společnost STAREZ – SPORT je pořízení čipových hodinek nebo jejich nabití online.

„E-shop jsme ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna propojili s celoměstským projektem BrnoID.cz pod sekcí SPORT. BrnoID doposud fungoval jako portál pro online platbu odpadu, brněnské šalinkarty nebo zařízení turistické karty. Nově je přidána sekce ZOO a následovat bude SPORT. Právě sekce SPORT umožňuje nejenom zaregistrovaným, ale i nově příchozím návštěvníkům webu zakoupit čipové hodinky pro dospělé s kreditem v různé výši,“ uvedla Michaela Radimská, tisková mluvčí společnosti STAREZ-SPORT.

Systém funguje tak, že se po uhrazení dané částky zákazníkovi vygeneruje čárový kód, který je zaslán na uvedený e-mail. Při předložení čárového kódu na pokladně sportoviště jsou předány zákazníkovi čipové hodinky se zvoleným kreditem. Výhodou nabití čipových hodinek nad 1000,- Kč je získání 20% slevy na vstupné na všechna sportoviště společnosti STAREZ – SPORT. Čipové hodinky mají platnost 2 roky od posledního využití na sportovišti.

„Dále bude možnost již zakoupeným čipovým hodinkám přes e-shop dobíjet kredit. V e-shopu vidíme budoucnost především ve funkci pro stávající abonenty, respektive majitele čipových hodinek, protože si mohou pohodlně online dobíjet svůj kredit z domova a nemusí stát frontu u pokladny. Nyní jsme výdej čipových hodinek přes e-shop zavedli na Aquaparku Kohoutovice, v Lázních Rašínova, Bazénu Ponávka a Městském plaveckém stadionu Lužánky,“ dodala Radimská.

Ta dále dodala, že mají v plánu online prodej rozšířit ještě o další služby, jako jsou dárkové poukazy, čipové hodinky pro děti a seniory a e-vstupenky na městská sportoviště.