Tak tohle opravdu šofér tmavého BMW přehnal! Cizinec na D1 poblíž Velké Bíteše na Žďársku projel kolem dálničních policistů rychlostí 209 kilometrů v hodině. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Petr Vala. Policisté se s takto výrazným překračováním povolené rychlosti setkávali především na jaře 2020, kdy začala platit první opatření proti koronaviru. Na dálnici, kde se smí jezdit rychlostí maximálně 130 km/h, překročil rychlost skoro o 80 kilometrů za hodinu. Teď ho čeká správní řízení. V něm může dostat vysokou pokutu a až roční zákaz řízení.

Musel zaplatit kauci 9000 korun

Spěchající cizinec musí počítat s tím, že si nějakou dobu určitě nezařídí, uvedl policejní mluvčí. Muž v černém autě vysokou rychlostí projel kolem služebního vozu domašovských dopravních policistů na začátku minulého týdne. „Radar mu na dálnici D1 naměřil 209 kilometrů v hodině. Zakrátko byl čtyřiapadesátiletý řidič hlídkou dostižen a zastaven. Na místě musel zaplatit devítitisícovou kauci,“ popsal Vala.

Zbrzdilo ho i předjíždění dodávky

Na zveřejněném videozáznamu je vidět, že policisté dostihli šoféra ve chvíli, kdy předjížděl bílou dodávku, řadil se před ni a v manévru ho kromě policistů zbrzdilo také auto před ním. Muže nyní čeká správní řízení, kde mu kromě nemalé pokuty hrozí i roční zákaz řízení.

Řidiči šlapali na plyn při pandemii covidu

K vysoké rychlosti sváděly řidiče prázdné silnice především na jaře 2020, kdy začala platit první opatření proti koronaviru. Například jeden z řidičů jel v Brně v Ostravské ulici 188 kilometrů za hodinu, povolených je v místě 80.