Lidé tak navštíví kláštery či brněnské betlémy. A koho už budou bolet nohy, může se svézt ve vyhřátém minibusu a nebudou chybět ani zábavné trasy pro děti. Zájemci se také dozví, jak se v centru Brna točil vánoční hvězdně obsazený film Přání Ježíškovi.

„Na komentované prohlídce poodhalíme podrobnosti a zákulisí natáčení, projdeme si místa z filmových scén a zjistíme třeba i to, jak se vybírají filmové lokace. Průvodcem bude Jakub Slabák, který se podílel na produkci snímku,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí TIC Brno Adéla Nováková.

Spirituální centra města, kterými byly již od středověku kláštery a řádové komunity, poznají lidé na adventní prohlídce Kláštery v centru Brna. Duchovní rozměr bude mít i vánoční procházka Brněnské betlémy, na které se lidé seznámí s historií betlémů v Brně i ve světě.

Děti si 28. listopadu a 12. prosince užijí řadu zábavných aktivit a her, když otevřou dopis Ježíškovi a zjistí, co by chtěl drak pod stromeček. Pokud brněnského draka děti ještě neznají, mohou jej a spoustu dalších pověstí poznat 5. prosince na procházce Brněnské pověsti pro děti.

TIC Brno pracuje celý rok na vizuálním stylu autentických prohlídek s fotografem Romanem Francem. Zimní koncept přitom mnohé Brňany překvapil. „Říkal jsem si, proč by zima nemohla být spojena s letní vzpomínkou. Dvě ženy v kožichu, stojící u sebe, držící langoš uprostřed brněnského koupaliště. To by za mě mohla být zima v Brně. Krutá i veselá, ironická a s trochou slunce,“ vysvětlil svůj nápad Roman Franc.

Pro ty zimomřivější pak vyrazí v době adventu vyhlídkový minibus. Dvě prohlídky lákají na Slavné brněnské vily a Paláce průmyslové aristokracie. „Vrátíme se v nich do období, kdy bylo Brno významným textilním centrem,“ dodala ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.