Dálnici D1 ve směru od Vyškova na Brno uzavřela nehoda tří vozů

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Dálnici D1 na 208. kilometru ve směru od Vyškova na Brno uzavřela nehoda dodávky, kamionu a cisterny, tvoří se kolona. Jeden z řidičů byl těžce zraněný, v místě zasahoval vrtulník, řekla mluvčí policie Petra Hrůzová a záchranné služby Michaela Bothová. Osobní vozy sjíždějí na souběžnou silnici u Holubic, velmi silný provoz je i kolem exitu 216 u Rousínova.

Nehoda se stala po 9:30, policie příčinu nehody vyšetřuje. Osobní vozy sjíždějí na exitu 210 Holubice a pokračují po staré silnici směrem na Brno. Zpět na dálnici najíždějí u Rohlenky. Kamiony zůstávají v koloně na dálnici. Někteří řidiči ale sjíždějí na souběžnou komunikaci už na exitu 216 Rousínov. V místě je velmi silný provoz, kolona je před odbočením na starou silnici".

Řidič jednoho z vozů byl zaklíněný, vyprošťovali jej hasiči. "O pacienta jsme pečovali už v průběhu vyprošťování, dali jsme mu kyslík, léky na tišení bolesti, posléze jsme ho i zafixovali. Byl při vědomí. Utrpěl těžká mnohočetná poranění, po ošetření jsme jej letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," uvedla Bothová.

Web Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz odhaduje, že by omezení v místě mohlo skončit kolem 14:00.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
čtk