Koronavirová krize tvrdě dopadá na rozpočty všech sportovních klubů v Česku, na východě Moravy je však situace opravdu vážná, alespoň dle vyjádření hlavního trenéra Roberta Svobody: „Formuje se, s čím můžeme pracovat a s čím ne. V dnešní době nevíme, jak se kdo zachová. Teď prostě éra peněz není,“ komentoval s povzdechem pro isport.cz zlínský lodivod. Ševcům také jistě chybí fanoušci, kteří dokázali na Zimním stadionu Luďka Čajky vytvořit žluté peklo, které dokázalo trápit i zvučné soupeře, přeci jen v posledních sezonách Berani nepatří mezi největší favority extraligy.

Po novém roce se žlutomodrým podařilo zvítězit na ledě Mladé Boleslavi a to již podruhé v rámci letošní sezony. Na vítězství ve Středočeském kraji stačila ševcům jediná branka, kterou v 56. minutě obstaral Bedřich Köhler, čisté konto si připsal také brankář Libor Kašík, čímž si vylepšil jinak nezvykle špatná čísla na jeho poměry. I tento fakt dokazuje, že se Zlínu zkrátka letos příliš nedaří. Momentálně sídlí Berani až na 13. pozici, ztráta na 12. místo je zatím pouze jednobodová, ovšem pokud Zlínští nezaberou, může jim ujet vlak, který se v nabitém extraligovém programu bude těžko dohánět.

Zlínský tým nadále táhne Antonín Honejsek, spekulace o jeho odchodu se zatím nenaplnily, a tak s příspěvkem 6+14 platí za nejproduktivnějšího hráče Zlína. Následuje Jakub Herman 4+8 a trojici nejproduktivnějších borců uzavírá zlínská stálice Pavel Kubiš 6+5. Během vánočních svátků se do zlínské sestavy po delším zranění vrátil Jakub Dufek, ale zatím se mu nepodařilo navázat na vysokou produktivitu z loňské sezony. Mezi obránci pak vyčnívá Dalibor Řezníček (2+8) s Danielem Gazdou 4+3.

Staré známé pravidlo praví, že derby nemá favorita. Na to však hokejisté Brna určitě ohledy brát nechtějí a do Zlína zamíří s cílem navázat na poslední povedená utkání. Karel Vejmelka drží již dva zápasy bez obdrženého gólu a dá se očekávat, že důvěru trenérů by mohl dostat i na východě Moravy. Kometa má za sebou novoroční premiéru, kdy v domácím prostředí hostila Karlovy Vary. Proti soupeři plném dravých hráčů se modrobílí prezentovali zabezpečenou obranou a vždy dokázali najít ideální moment k útoku. Výsledkem bylo vítězství 3:0 a druhý zápas v řadě bez inkasované branky.

Kometa vyrazí na zlínskou půdu bez nejlepšího střelce Petera Schneidera, jehož zranění si nejspíš vyžádá delší zápasovou pauzu. Poprvé v brněnském dresu však zamíří na led mateřského klubu obránce Peter Zámorský, jenž se při premiéře proti Karlovým Varům prezentoval jednou získanou asistencí. Po návratu do Komety se také dobře jeví hra Jakuba Valského i díky jeho důrazu se podařilo ve druhé třetině otevřít skóre zápasu proti Západočechům a výstavní střelou z voleje se prezentoval i Peter Mueller, jehož bilance momentálně činí 12+12.

Dnes můžete utkání sledovat od 18:20 před kamerami ČT Sport a o ve čtvrtek pak od 17:30 pod dohledem O2 sport.