Je krásná a chutná, ale taky ekologická, pochází od lokálních výrobců a navíc pomáhá. Kolekci suvenýrů #PřipravBrno nabízí Turistické informační centrum (TIC) od loňského adventu a nyní ji rozšiřuje o další dárkové předměty, takže bude intenzivně pomáhat dál.

Cílem kolekce je kromě milých dárků také zlepšit život ve městě. „Tento cíl jsme se rozhodli naplnit společně s TIC Brno a Veřejnou zelení města Brna. Nákupem dárků totiž rovnou přispějete na péči o tolik potřebnou veřejnou zeleň,“ připomněl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Dosud se podle Hany Novosadové z brněnského TIC prodalo 1 200 kusů suvenýrů a na podporu zeleně ve městě se tak vybralo přes 50 tisíc korun. „Tato částka nám opravdu pomůže při naší práci. Jsme velmi rádi, že tento projekt vznikl, protože zlepšuje život všem obyvatelům města,“ doplnil ředitel Veřejné zeleně města Brna Jozef Kasala.

Díky pozitivním ohlasům se tak kolekce #PřipravBrno může dále rozvíjet a turistické centrum ji rozšiřuje o další originální dárky. „Snažíme se, aby dárky z Brna byly stylové a moderní a oslovujeme lokální tvůrce a výrobce. V této kolekci navíc významně dbáme na ekologickou stránku. Z Brna si tak odvezete suvenýr, který nejen potěší, nezanechá ekologickou stopu, ale navíc městu pomůže,“ vysvětlila ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Původních šest kusů v kolekci, mezi které patří například víno, pražená káva, čokoláda či šálky, doplní dalších sedm dárků. „Zájemci už nikdy nebudou muset řešit žízeň, když budou mít po ruce skleněnou lahev nebo nerezovou termosku. Ekologicky nakoupí s látkovými sáčky na pečivo a těmi síťovými na zeleninu a ovoce. A mezi další novinky patří ekologické odličovací tampony nebo skvělý čaj,“ vypočítala mluvčí TIC Adéla Nováková.

A doplnila, že všechny dárky z kolekce #PřipravBrno je možné pořídit v informačním centru TO JE BRNO na Panenské ulici nebo koupit přes e-shop darkyzbrna.cz.