Kraj pošle dalších 300 milionů korun jihomoravským silničářům. Využít je mohou na výstavbu, rekonstrukce a opravy silnic a mostů. Díky této částce se dosavadní čísla plánovaných akcí v tomto roce opět zvednou. O přiklepnutí částky rozhodli ve středu krajští radní a doporučili záměr schválit zastupitelstvu.

„Když jsme v pondělí mluvili o tom, že letošní rok bude rekordní, tak jsme to mysleli vážně. Díky lepšímu výnosu ze sdílených daní přidáváme dalších 300 milionů k už jistým 2,046 miliardám. Letošní odhad 2,5 miliardy v průběhu roku určitě překonáme,“ uvedl hejtman kraje Jan Grolich (KDU-ČSL).

„Částku na investice a opravy silnic tak navýšíme o 150 milionů, na rekonstrukce mostů a jejich opravy, půjde navíc 70 milionů korun a na provoz, pod který spadají i drobné opravy komunikací, bude mít krajská správa a údržba silnic letos prozatím navíc 80 milionů. V případě výběru nových akcí budeme brát zřetel i na koordinaci staveb, a to tak, aby byl řidičům zachován co největší komfort při cestách na našich silnicích,“ dodal náměstek hejtmana pro dopravu Crha (ODS).

 Správa a údržba silnic JMK se letos na území kraje chystá zahájit desítky významných stavebních projektů

Celkem by v této chvíli mělo jít o 138 staveb, z toho 24 mostů, v plánu jsou opravy více než 140 kilometrů silnic II. a III. tříd. „Je to pro nás dobrá zpráva! Právě schválené finance téměř všechny využijeme na akce, které máme projektově předpřipravené a jsme je schopni zahájit ještě v tomto roce,“ popsal ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák. O navýšení peněz pro krajské silničáře by zastupitelé měli rozhodovat příští měsíc.