fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Dalším soupeřem Procházky v UFC by mohl být opět Teixera, šampion chce odvetu

jp-prochazka

Foto:

redakce (archiv)

Hvězdný český MMA zápasník Jiří Procházka chce svůj titul ve světové organizaci UFC obhajovat proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie, kterého před měsícem v boji o pás polotěžké váhové kategorie porazil.

Devětadvacetiletý Procházka krátce po zápase několikrát uvedl, že mu další okamžitý souboj s Teixeirou nedává smysl a radši by se utkal například s bývalým šampionem Janem Blachowiczem z Polska. Teď ale změnil názor.

"V dalším zápase chci bojovat s Gloverem. Důvod je jasný. Ne proto, že to bude další velký zápas, ale můj (minulý) výkon byl špatný. Já ti ukážu, proč jsem šampionem. Čistě, rozhodně. Doufám, že to Glover dostane, tohle je nabídka," prohlásil Procházka v krátkém videu na instagramu.

Rodák z Hostěradic na Znojemsku byl na začátku července v Las Vegas jako host na galavečeru UFC 276 a podle všeho o svém dalším zápase mluvil i s vedením organizace. Oficiálně ale termín ani místo jeho první obhajoby ještě oznámeno nebylo. Krátce po výhře nad Teixeirou Procházka řekl, že by rád zápasil ještě letos.

Hvězda brněnského Jetsaam Gymu má za sebou v UFC tři zápasy a všechny před limitem vyhrála. Souboj s Teixeirou ukončil Procházka v závěrečném 5. kole na takzvanou submisi, kdy soupeř 28 sekund před koncem zápas při škrcení "odklepal". Kdyby ale došlo na závěrečné bodování, prakticky jistě by prohrál. I proto Procházka následně přiznal, že nebyl se svým výkonem spokojený.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT