fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Dav v Brně si přišel pro zadržené, policie nasadila těžkooděnce

Více než stovka odpůrců dnešního pochodu radikálů v Brně si po ukončení akcí přišla na policii pro zadržené kolegy. Proti příchozímu davu v Příční ulici vystoupili policisté včetně těžkooděnců, demonstranti pak prostor opustili.
tezkoodenci

Foto:

ilustrační, redakce

Mluvčí policie Pavel Šváb řekl, že zadržené už policie propustila dřív.

Brnem ve středu pochodovaly desítky pravicových radikálů, blokovaly je stovky odpůrců. Průvod radikálů pak rozpustil tajemník městské části Brno-střed Petr Štika, který uvedl, že radikálům navrhl jinou trasu, oni ale podle něj jeho návrhy neakceptovali. Na akci dohlížely stovky policistů.

Odpůrci pochodu Národní a sociální fronty se sešli už v 17:00 na Dominikánském náměstí, radikálové pak v 19:00 na Zelném trhu, odkud vyšli k pochodu. Odpůrci svoji akci oficiálně ukončili už před 20:00, jejich většina ale i tak odešla blokovat pochod Národní a sociální fronty.

Odpůrci radikálů ještě po skončení shromáždění oslavovali a pochodovali centrem a poté se také rozešli. Asi stovka z nich se však následně vydala na policii v Příční ulici, kde jsou cely pro zadržené. "Vyzvali jsme je, aby odešli. Zadržené už jsme totiž propustili. Oni výzvu uposlechli a vše skončilo bez jakéhokoliv omezení na svobodě," uvedl Šváb.

Dodal, že i po ukončení obou akcí policie řešila různé maličkosti v centru. "Je to tak ale po každé takové akci," poznamenal Šváb.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT