fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

Dealerka pervitinu drogy na Brněnsku a Blanensku sama vařila a vydělala si tak desítky tisíc korun

Nejprve si drogy vyráběla jen pro sebe, pak si z nich udělala živobytí a prodávala je narkomanům. Teď dealerku zatkli jihomoravští policisté.
pervitin1jpg-policie-cr

Foto:

Policie ČR

Nejenom distributora, ale i samotného výrobce pervitinu se v uplynulých dnech podařilo odhalit kriminalistům na Blanensku.

Celý náročný proces od obstarání surovin přes výrobu až k distribuci konečnému uživateli obstarávala sama pětatřicetiletá žena, která se na Blanensko přistěhovala teprve začátkem letošního roku.

„Drogy si začala vařit nejprve pro sebe, později zjistila, že si prodejem svých produktů může přijít na zajímavé peníze. Během pár měsíců totiž vyprodukovala přes půl kila pervitinu, kdy jeden gram prodávala přibližně za 1500 korun,“ upřesnil policejní mluvčí David Chaloupka.

Pokud by tedy prodala celou várku drog, vydělala by si 750 tisíc korun.

Drogy vařila na různých místech Brněnska a Blanenska i několikrát do týdne. Policistům se podařilo nashromáždit dostatek důkazů, takže v minulém týdnu podezřelou zadrželi a udělali u ní domovní prohlídku. Během ní se podařilo zajistit další varné sklo, chemikálie a také 80 tisíc korun v hotovosti.

„Pro podezření z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy ji nyní hrozí až pět let za mřížemi,“ dodal mluvčí policie.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT