Pomocnou ruku rodinám, které uprchly z válkou zasažené Ukrajiny nabízí společně městská společnost STAREZ – SPORT a krajská organizace České unie sportu.  Ukrajinské děti tak mohou využít bezplatně sportovní lekce v 60 klubech, které se do akce zapojily.

 „Přestože je to těžké, ukrajinským rodinám bychom chtěli v těchto dnech dopřát alespoň malý důvod k úsměvu. Rozhodli jsme se proto oslovit různé sportovní kluby, které by nám s tím mohly pomoct. Ochota byla veliká a nyní je na území Jihomoravského kraje již 60 sportovních spolků, které ukrajinské děti do svého programu zapojí,“ uvedla tisková mluvčí společnosti STAREZ – SPORT Michaela Dittrichová.

Zájemci mohou navštívit stránky ukrajina.starez.cz, které fungují také v ukrajinštině. Rodiny na stránkách najdou seznam všech zapojených sportovních klubů, rozpisy a kapacity jednotlivých lekcí, přihlašovací formulář pro děti, a hlavně kontaktní osobu a jazyk, kterým se s ní domluví.

Veškeré sportovní kluby budou nabízet své lekce a většinou i sportovní vybavení bezplatně. Ukrajinské děti se tak budou moci zabavit, najít si nové kamarády a zapojit se do hovorů s českými vrstevníky.

„Sport a pohyb má dobrý vliv také na psychiku. Proto doufáme, že se dětem z válkou zasažené Ukrajiny alespoň na chvíli povede zapomenout na události posledních dní a jejich maminky získají trochu volného času, který teď potřebují k zařizování jiných věcí,“ uzavřela Dittrichová.