Díky nové výzdobě pokojů se mohou zase o kousek lépe cítit malí pacienti, hospitalizovaní na oddělení ORL v kyjovské nemocnici. Právě výzdoba pokojů totiž může podle lékařů velmi významně ovlivnit psychiku pacientů pobývajících na nemocničním lůžku. Součástí pokojů pro děti a jejich doprovod je v Kyjově na Hodonínsku i televize, wifi a dětský koutek s hračkami.

Pokoje jsou napojeny na speciální monitory

Dětské pokoje krajské nemocnice jsou podle její mluvčí Veroniky Hollerové napojené na speciální monitorovací zařízení. „Personál oddělení tak má dětské pacienty po operaci pod dohledem a může kdykoli zareagovat v případě potřeby,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN Veronika Hollerová.

Nejčastěji dětem operují nosní mandli

Podle primáře ORL Leoše Rouska vůbec nejčastěji přicházejí malí pacienti do kyjovské nemocnice kvůli operaci nosní mandle. „Mezi další operační zákroky patří odstranění krčních mandlí, zavádění ventilačních trubiček a plastické operace boltců,“ upřesnil Rousek. A doplnil, že loni od března do prosince na ORL oddělení odoperovali 184 dětí.

Rodiče jsou v nemocnici vítaní

„Doprovod rodiče nebo jiného dospělého je u nás vítaný, protože pomáhá zvládat malým pacientům obavy z nemocničního výkonu. Děti lépe spolupracují, jsou klidnější a rekonvalescenci mohou zvládnout snáze,“ vysvětlila mluvčí.

Ošetřili přes 28 tisíc pacientů

Na kyjovském oddělení ORL v loňském roce hospitalizovali 1193 pacientů. „Na ambulanci pak lékaři loni ošetřili přes 28 tisíc pacientů, z čehož téměř třetina zákroků provedli u dětí do 18 let věku,“ vypočítala Veronika Hollerová.