Rozsáhlý developerský projekt Pod Hády, který staví brněnská developerská společnost Trikaya v městské části Maloměřice a Obřany, má platné územní povolení pro druhou etapu. Zahrnuje výstavbu 400 bytů, 600 podzemních parkovacích míst a budovu nové mateřské školy. Potvrdil to výkonný ředitel a předseda představenstva Dalibor Lamka.

Druhá etapa plynule naváže na první

„Poté, co jsme letos v září po 13 letech příprav konečně spustili výstavbu první etapy Čtvrti Pod Hády, dosáhl náš projekt dalšího zásadního milníku. Zahájení výstavby druhé etapy, ve které vznikne více než 400 bytů nebo budova nové mateřské školy, plánujeme aktuálně tak, abychom plynule navázali na etapu první. Ta bude dokončena ve druhé polovině roku 2025,“ uvedl Lamka.

V září začali stavět 167 bytů a 200 podzemních parkovacích míst

První etapa, kterou začala Trikaya stavět letos v září, zahrnuje 167 bytů a 200 podzemních parkovacích stání. Prodej prvních bytů začal v říjnu. V nové čtvrti, kde plánuje developer investovat přibližně čtyři miliardy korun, má vzniknout až 1000 bytů v bytových domech i menších viladomech. Projekt na dosud nezastavěném území, kde stála pouze nikdy nedokončená továrna Ergon, developerská firma připravovala 13 let.

Vznikne tam celá obytná čtvrť

V projektu pod lomem Hády na okraji Brna má vzniknout celá obytná čtvrť, která bude zahrnovat i obchody, sportoviště, mateřskou školu, bydlení pro seniory a centrální náměstí. Developer slibuje vybudování dostatečného počtu podzemních parkovacích stání. Obytné budovy budou mít zelené střechy a budou osazeny fotovoltaickými panely, na stavbě se má použít recyklovaný materiál ze stržené továrny Ergon.

Podobu čtvrti navrhla dvě studia architektů a zahradnický ateliér

Podobu čtvrti navrhla architektonická studia Kuba&Pilař a Makovský & partneři. Střešní zahrady s vyhlídkami a zelená prostranství mezi budovami navrhl ateliér Flera zahradního architekta Ferdinanda Lefflera.