Přibližně třetinu z celkového počtu nedá do prodeje, ale bude je sám pronajímat prostřednictvím dceřiné společnosti Domoplan Assets. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Developerské firmě se podařilo vydražit pozemek na adrese Bratislavská 80, který s jeho rozestavěným bytovým komplexem sousedí.

„Vedle tohoto rozšíření pokračují práce na samotné stavbě Pekárenského dvora. Momentálně budujeme přípojky inženýrských sítí. Stavební práce probíhají na suterénních prostorách, kde pracujeme na železobetonových konstrukcích v prvních i druhých podzemních podlažích," uvedl Lukáš Cibulka, výrobní ředitel technologicko-stavebního koncernu THIERRA, který je hlavním dodavatelem všech brněnských staveb Domoplanu.

Původně plánoval developer nabídnout všechny byty v Pekárenském dvoře k prodeji, kvůli situaci na realitním trhu ale bude třetinu z nich pronajímat.

„Chceme nově nabízet byty v našich rezidencích k luxusnímu pronájmu. Vstupujeme tak do nové fáze, ve které developer byty sám vytváří a zároveň i pronajímá a stará se o nájemníky. Naším cílem je poskytnout lidem, kteří se do našich bytů nastěhují, veškerý servis a maximální komfort,“ sdělil zakladatel Domoplanu Tomáš Vavřík.

Ceny nových bytů v Brně s rostoucími cenami stavebních materiálů i prací neklesají. Zájem o nové byty ve třetím letošním čtvrtletí poklesl, prodalo se jich nejméně za dekádu. To je důvod, proč některé firmy zatím pozastavily projekty, které nejsou rozpracované. Situaci nenahrávají ani vysoké úrokové sazby hypoték.