03. 02. 2023 Dnes má svátek Blažej

Diecézní charitě Brno pomáhá téměř 5000 dobrovolníků, stále hledá nové

koleda2

Foto:

Diecézní charita Brno - archiv

Téměř 5000 dobrovolníků pomáhá Diecézní charitě Brno. Stále hledá nové, aktuálně do charitních služeb a také na pomoc s Tříkrálovou sbírkou, která bývá v lednu, řekla mluvčí charity Zuzana Horáková. Dobrovolníci pomáhají například při volnočasových aktivitách nebo sbírkách i v dalších programech. Charita v pondělí oslaví Mezinárodní den dobrovolníků.

V minulosti charita měla i 16.000 dobrovolníků, jak informovala. "Nyní jich máme oficiálně 4721, což je oproti minulým ročníkům méně, protože nastala změna v metodice vykazování," objasnila Horáková.

Dobrovolníci pomáhají například při sbírkách, jako je Koláč pro hospic, ze které jdou peníze hospicům starajícím se o nevyléčitelně nemocné, nebo při sbírce potravin. Mají ale také různé programy jako například Dobré srdce domů nebo Dobré srdce na dálku.

Jednou z dobrovolnic je Žaneta, která působí v chráněném bydlení pro klienty s postižením. Protože ráda vaří a peče, vydala se po domluvě s charitou k jedné z klientek jménem Klára, která se chtěla naučit vařit. "Na začátku byl strach, musela jsem vystoupit ze své komfortní zóny, prostě to risknout. Měly jsme dohodu s charitou, že pokud to nepůjde, nenajdeme s Klárkou k sobě cestu, zkusíme najít něco jiného," uvedla Žaneta. Nic takového ale nenastalo. "Teď s odstupem času můžu s klidem říct, že jsem našla to, co mě baví, mám v hlavě nápady, kam se posunout, co třeba dalšího dělat," doplnila dobrovolnice.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT