Dívku vydíral zveřejněním sexuálního videa. Teď za to musí uprchlík zaplatit 30 tisíc

Zveřejněním sexuálního videa na internetu vydíral uprchlý muž z Brna svou bývalou přítelkyni. Soud ho osoudil k peněžitému trestu 30 tisíc korun.

  • Foto

    redakce

Čtyřiatřicetiletý Robert Sellner si podle soudce Adama Kafky chtěl za každou cenu vynutit schůzku s dívkou, s níž měl dřív intimní poměr. Před pěti lety natočil bez jejího vědomí video, jak spolu mají sex. „Žena je na záznamu zachycená nahá, jak sedí na obžalovaném a souloží s ním,“ stojí ve spisu. Obžalovaný pak před čtyřmi lety podle rozsudku při komunikaci s bývalou partnerkou na sociální síti  vyhrožoval, že video zveřejní, pokud se nepodvolí jeho požadavkům. „Chtěl po ní, aby ho znovu v jeho bytě navštívila s tím, že se na video podívají a pak ho smaže. Poškozená přitom nevěděla, že byla zachycena v sexuálních pozicích,“ upřesnil soudce. Mladá žena to však odmítala s tím, že už má vážnou známost. Muž jí přitom navrhoval, že při setkání by si sex mohli zopakovat, nebo jí nabízel, ať za sebe pošle „nějakou pěknou kamarádku“.

Sellner ke Krajskému soudu v Brně, který řešil odvolání jeho družky proti původnímu rozsudku městského soudu, nepřišel a je stíhaný jako uprchlý. Družka v odvolání namítala, že je soudní proces nezákonný, protože Sellner udává kontaktní adresy, které však soudy ignorují.

„Poslední kontaktní adresu udal obžalovaný v Oděse. Celou dobu se choval obstrukčně, byl dokonce nějaký čas ve vazbě. Na adresách po celé Evropě si však obsílky a rozhodnutí nepřebírá. Zrušil si i datovou schránku a snaží se trestnímu stíhání vyhnout, takže městský soud nepochybil, když ho stíhal jako uprchlého,“ vysvětlil soudce Kafka. Podle obhájce však muž nevypovídal ani u soudu prvního stupně, který mu za vydírání vyměřil peněžitý trest 30 tisíc korun nebo půl roku vězení. Náhradní trest vězení však krajský soud v souladu s novým trestním zákoníkem zrušil a potvrdil mu peněžitý trest 20 denních dávek po 1500 korunách. „Trest je přiměřený, protože obžalovaný je schopný 30 tisíc zaplatit,“ dodal předseda senátu s tím, že rozsudek je pravomocný.

Zdroj: 
Brňan (REJ)