Přesně patnáct měsíců trvala výstavba nového Komunitního centra v brněnských Žabovřeskách, na Plovdivské 7. Moderní budova nahradila nefunkční a chátrající výměníkovou stanici. Dnes bude centrum otevřeno pro širokou veřejnost, lidé tak mohou celým objektem projít v rámci komentované prohlídky, a to v čase od 16 do 18 hodin. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval starosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).

Lidé se tak mohou seznámit s konceptem, který propojuje aktivity všech věkových skupin

„Chceme lidem ukázat celý objekt, každého určitě překvapí, jak se budova proměnila a co všechno nabídne. Centrum bude opravdu pro všechny. Od rodin s malými dětmi, přes nabídku klasických volnočasových aktivit dětí i dospělých, až po nabídku pro seniory či možnost posedět v bezbariérové kavárničce v přízemí,“ popsal Leder.

Realizaci stavby kompletně zafinancovalo město Brno, výstavba přišla asi na 78 milionů korun

 Budova má moderní designové prvky, v prvním nadzemním podlaží bude fungovat kavárna i seniorské centrum provozované městskou částí Brno – Žabovřesky. Polovinu plochy patra využije Centrum volného času pro miniškolku s kapacitou 15 dětí s přímým vstupem do zahradní „herní zóny“. „Do nástavby druhého podlaží se umístí herny pro děti a prostor pro kreativní aktivity, zejména malířský ateliér a keramická dílna. Prostor ploché střechy jsme osázeli zelení,“ doplnil Leder.

Provoz centra bude zahájen už v červenci, a to seriálem příměstských táborů

Proměna nefunkční výměníkové stanice na moderní komunitní centrum začala v lednu 2022. Stavba byla dle harmonogramu dokončena a zkolaudována letos v dubnu. Stavebníkem komunitního centra byla městská část Brno-Žabovřesky, generálním projektantem pak Ateliér 99. Provoz Komunitního centra Plovdivská bude spadat pod aktivity Společensko-kulturního centra Rubín. „Chtěl bych poděkovat nejen těm, kteří se na stavbě jakkoliv podíleli, ale i našim spoluobčanům. Ať už za užitečné podněty, ale také za trpělivost s realizací celé stavby,“ uzavřel Leder.