Dny Evropského dědictví otevřou řadu památek i v Brně

V České republice se Dny Evropského dědictví konají pravidelně od roku 1991 a v Brně letos proběhnou už o tomto víkendu - 19.-20 září.

  • Foto

    spilberk.cz

Dny evropského dědictví jsou celorepublikovou akcí, která každoročně otevírá co nejvíce zajímavých a výjimečných architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií a knihoven, technických památek a militarií, budov, objektů a i dalších prostor.

Tématem letošního ročníku jsou Památky a vzdělávání a TIC BRNO vám během soboty a neděle nabídne komentované prohlídky Chrámu kamene a Vodojemu na Žlutém kopci, s průvodcem se projdete mizejícím Brno, dějinami brněnských kin a dělnickou kolonií Šanghaj, na jejímž místě býval cholerový hřbitov. V nabídce jsou také tři vyhlídkové jízdy minibusem za brněnskými hrady, slavnými vilami a funkcionalismem, nebo můžete dokonce popojíždět Šalinou Moravským Manchesterem. Vstupenky a jízdenky, většinou za zvýhodněné ceny, jsou k zakoupení on-line nebo v infocentrech TIC BRNO. Do Chrámu kamene pouze na místě.