Do brněnské zoo míří nové zvířecí druhy. Zahrada představí i žraloka krátkoocasého

Několik nových druhů už má zoologická zahrada v zázemí a pracovníci pro ně chystají vhodné expozice.

  • Foto

    Kölner Zoo

Brněnská zoo chce tento rok představit návštěvníkům nové zvířecí druhy. Přibudou bahník australský, baramundi australský či žralok krátkoocasý.

Několik nových druhů už má zoologická zahrada v zázemí a pracovníci pro ně chystají vhodné expozice. Jde například o bahníky australské, což jsou ryby obývající jen několik řek v australském Queenslandu, nebo také o baramundi australské, ryby původem ze severu Austrálie či Nové Guineie.

"V zázemí máme už i žraloka krátkoocasého, což je žralok dorůstající délky asi tři čtvrtě metru, či dlouhokrčky McCordovy, želvy původem z Indonésie. Ty už se nám dokonce i rozmnožily. Jejich expozice je nachystaná, počítáme s tím, že by je návštěvníci mohli vidět v průběhu ledna," uvedl mluvčí zahrady Michal Vaňáč.

V zázemí už má brněnská zahrada i kusu liščí, což je malý savec původem z východní a střední Austrálie. I pro něj se chystá expozice, návštěvníkům se ukáže pravděpodobně v první polovině roku.

Další nové druhy chce vedení zahrady teprve přivézt. Například kolonoka, což je šelma z čeledi lasicovitých, která žije ve volné přírodě například v Rusku, Číně či Tibetu, a také korsaka, což je drobná liška ze střední Asie. Ve voliéře by pak měl přibýt kakadu růžový.