Do bytu v Brně se vloudily dvě ženy, manželé přišli o milion

  • Foto

    ilustrační (MOŠ)

Dvěma podvodnicím se podařilo koncem června vloudit do jednoho z bytů v Brně-Líšni, předstíraly, že jdou kontrolovat kvalitu vody. Vzaly ale úspory, škoda je skoro milion korun.

Manželé, kteří v bytě bydlí, dosud neznámé pachatelky potkali při návratu z nákupu ve společných prostorách bytového domu. "Pod legendou kontroly kvality vody z vodovodního řadu se jim podvodnice lstivě vetřely do bytu. Jedna z žen upoutala pozornost hovorem během fingované kontroly vody, zatímco druhá jim prohledávala byt," uvedl mluvčí.

Zlodějka byla úspěšná, podařilo se jí nalézt místo, kde měli manželé uložené úspory. Ženy si tak přišly na téměř milion korun. Po krádeži se z bytu vytratily.

Policie opakovaně upozorňuje na to, že vpuštění cizího člověka do bytu je vždy velmi riskantní. Mnohé záležitosti lze podle policistů bezpečně vyřešit přes okno nebo jen přes pootevřené dveře zajištěné bezpečnostním řetízkem. Lidé by se neměli nechat ošálit ani tím, když je bude někdo oslovovat jménem a bude vědět různé informace. Pachatelé se tím snaží získat důvěru.

Zdroj: 
čtk