Kometa začala utkání aktivně, ale do vedení se dostal Mountfield, který přidal brzy i druhou branku. Brňané odpověděli dvěma rychlými góly na konci třetiny. Hradec se však dostal ve druhé periodě znovu do dvoubrankového náskoku, který zvládl snížit Kos. Rozhodnutí tak přinesla třetí část. Hradec nejdříve přidal pátou branku, ale Kometa se na svého soupeře dotáhla. Vše nasvědčovalo tomu, že se zápas bude muset rozhodnout v prodloužení. To odmítl Stanislav Svozil dvě vteřiny před koncem. Dnes se tak dorostenci utkají o zlato s Libercem.

Kometa do utkání proti Hradci vlétla a držela jej v šachu, ale byl to Mountfield, který otevřel gólový účet zápasu. Matěj Giesl si vzal kotouč ve středním pásmu, přejel útočnou modrou a vystřelil střelu, jež přepadla přes lapačku Schnattingera – 0:1. Brňané hýřili aktivitou a zaměstnávali hostujícího brankáře. Obrovskou šanci na vyrovnání měl Jakub Kos, který se dostal do samostatného úniku, jenže mezírku mezi betony Tichého nenašel. Hradečtí ve 13. minutě vydolovali ze třetí střely na branku druhý gól. Adam Jirů vystřelil puk do tyče a ten se odrazil na modrou čáru, odkud zamířil přesně Matěj Beneš a vyhnal Schnattingera z brány – 0:2

Brno pokračoval nadále v útočném hokeji a zaměstnávalo Tichého, za kterým dokonce zvonila i tyč. Modrobílým se povedlo snížit stav 38 vteřin před koncem třetiny. Puk si vzal kapitán Jakub Brabenec, který přebruslil tři obránce až k pravé tyči, kde rychle změnil směr, položil si Tichého a bez problému zakončil – 1:2 Uběhlo pouze jedenáct vteřin a Kometě se povedlo bleskově vyrovnat. Patrik Fajmon přejel do útočného pásma, puk předal do mezikruží na Eduarda Šalého, jenž prostřelil hradeckého gólmana mezi betony – 2:2.

Na začátku druhé třetiny si zahráli přesilovou hru lvi, ale brněnská obrana odehrála oslabení s přehledem. I přes tlak Komety se znovu do vedení dostal Mountfield, když si Juraj Slafkovský nabruslil na pravý kruh a střelou mezi pravou ruku a tělo Bizoně překonal – 2:3. Hradci se povedlo brzy po třetí brance odskočit znovu do dvoubrankového náskoku. Puk se odrazil zpoza brány Bizoně na hokejku Juraje Slafkovského, ten se otočil a poslal puk pod víko brány – 2:4. Brněnští dorostenci dokázali zareagovat o minutu později. Jakub Brabenec zavezl puk do útočného pásma, poslal puk před branku na Jakuba Kose, jenž se z jasné příležitosti nemýlil – 3:4. Oba celky mohly stav změnit v přesilových hrách, ale skóre se do konce třetiny již nezměnilo.

Třetí perioda začala brzkou brankou Mountfieldu. Hráči se lvem na hrudi se dostali z obranného pásma až před branku Bizoně, kde si několikrát vyměnili kotouč. Nakonec se ke střele odhodlal Marek Pelda a jeho pokus byl úspěšný – 3:5. Ve 44. minutě si šel sednout Otava za vysokou hůl. Hned zkraje oslabení se dostali Brňané do úniku tři na dva, ale Kos nevyřešil situaci dobře. Na druhé straně předvedli Hradečtí obrovský závar, ale obrana s Bizoněm horké chvilky přežili. A tak mohla jít do útoku Kometa. Jakub Kos si vzal kotouč, nabral rychlost po levém křídle a přesnou střelou překonal Tichého mezi betony – 4:5.V další šanci se opět objevila brněnská elitní formace. Kos našel ve středu útočné třetiny Brabence, který měl spoustu času o prostoru pro střelu, kterou však namířil do míst, kde byl připraven Tichý. Dvanáct minut před koncem musela Kometa odolat zkrácené přesilové hře. Následně si tvořili jednu šanci za druhou, ale Tichý dlouho odolával. Obrovskou šanci na vyrovnání dostala Kometa, když byl faulován Vyroubal a rozhodčí nařídil trestné střílení. To si vzal na starost obránce Stanislav Svozil, jenž zvolil pomalejší nájezd, rozhýbal Tichého a puk mu poslal pod betony – 5:5. Tři minuty před koncem mohli strhnout vedení na stranu Komety Šalé s Mišiakem, když přebruslili obranu a vytvořili akci dva na jednoho, ale druhý jmenovaný puk za Tichého nedostal. Kometa si v závěru zahrála přesilovou hru, ale největší šanci měl hradecký Budina, který v úniku přestřeli. Už to vypadalo, že utkání dojde až do prodloužení, ale 2,3 vteřiny před koncem dostal puk za záda Tichého Stanislav Svozil.

Stejného soupeře, tedy vítěze základní části, vyzve v semifinálové čtyř (a více) zápasové bitvě také A tým Komety. Rozhodla o tom těsná prohra Olomouce s Plzní. Druhou semifinálovou dvojice tedy tvoží právě Plzeň a Třinec. Semifinálové duely začínají v Třinci a v Liberci ve středu.