Dorostenci Komety vedou extraligu

Dorostenci Komety dělají všem fanouškům radost! Po sedmi odehraných kolech extraligy jsou brněnští mladíci na prvním místě. Brankář Michael Schnattinger však ví, že nesmí usnout na vavřínech.

  • Foto

    Roman Kantor

Dorostenci Komety dělají všem fanouškům radost! Po sedmi odehraných kolech extraligy jsou brněnští mladíci na prvním místě. A to se ztrátou jediného bodu. A to i díky skvěle zvládnutému zápasu na ledě dosud neporažených Vítkovic. Kometa předvedla velmi zodpovědný výkon a čistým kontem přispěl i Michael Schnattinger, který zůstává letos neporažen na všech frontách.

Co rozhodlo o poměrně přesvědčivém vítězství v posledním zápase proti Vítkovicím?
Celý týden jsme tvrdě trénovali a na soupeře jsme se připravovali. Byli jsme dobře připravení a to podle mě rozhodlo.

S čím jste do utkání o první místo nastupovali?
Věděli jsme, že to bude hodně těžký zápas. Vítkovice mají kvalitní tým. V přípravě jsme s nimi dvakrát prohráli, ale zajímalo nás pouze vítězství.

Dorostu se zatím hodně daří. Cítíte, že by se s tímhle týmem dal udělat velký úspěch?
Jsme rádi, že se nám daří. Je to výsledek nějaké práce, která začala už v letní přípravě. Chceme dal pokračovat od zápasu k zápasu a neusnout na vavřínech.

Připsal jste si 33 zásahů a první ligové čisté konto v této sezoně. Bylo pro vás příjemnější, že jste byl více v zápřahu?
Pro brankáře je vždycky lepší, když jde na něho více střel. Je to pro mě pohodlnější, že se udržuji během zápasu v tempu.

Z juniorky vám přispěchal na pomoc Eduard Šalé. Předvedl se třemi asistencemi. Myslíte, že byl jedním z rozdílových hráčů, který pomohl utkání převrátit na vaši stranu?
Eda nám na ledě určitě pomohl. Ukázal jeho kvality i v dorostu. Musím ale pochválit i ostatní, celý tým hrál suprově.

Vy jste si už během letošní sezony také jednou odskočil do juniorky. Pouze jedna inkasovaná branka a hned výhra na ledě Kladna. Jaká to pro vás byla zkušenost?
Moc si toho vážím, že jsem dostal šanci zachytat si za juniorku. Je to pro mě veliká zkušenost, která mi může do budoucna pomoct.

Jaký je pro brankáře největší rozdíl mezi dorosteneckou a juniorskou soutěží?
Je to úplně jiný hokej, jak v rychlosti, síle střel nebo přemýšlení hráčů. Oproti dorostu je to veliký rozdíl.

V extralize dorostu držíte průměr pod 2 inkasované branky na zápas a více jak 93% úspěšnost zásahů. Dá se říct, že vás chytla pohoda hned z kraje sezony?
To je pravda, že pohoda mě chytla ze začátku sezóny. Navázal jsem na to podle mě z přípravných zápasů. Ale na čísla se nějak nedívám. Důležité je, že vyhráváme a to je nejdůležitější.

Navíc jste v letošní sezoně, včetně zápasů reprezentační sedmnáctky sbíral pouze vítězství. Série výher je nyní na čísle 7, vzpomenete si ještě jaké to je vůbec prohrát?
Je to super když se vyhrává, proto se ten hokej hraje. Prohru jsem zatím ještě nezapomněl, vždycky si z ní vezmu ty dobrý věci. A zbytek hodím za hlavu.

Aktuálně vás čeká povinná přestávka vzhledem k nařízení vlády. Jaký máte plán na 14 dní?
Tento týden budeme trénovat sami doma, podle rozpisu co nám dali trenéři. A další týden, jako tým se už potkáme venku na hřišti. Uvidíme, jak to bude vypadat.

Jak velký představuje problém 14 dní bez ledu? 
Pro mě to není zase až tak hrozný problém. Stačí mi jeden nebo dva tréninky a jsem zase zpátky v tempu.

Rozhovor s mladým brněnským gólmanem pro klubový web vedl O.Krásný