Nejvýše postaveným Čechem na letošním draftu je obránce Komety – Stanislav Svozil. Vedle něj uspěl také brněnský útočník Jakub Brabenec (Vegas Golden Knights) nebo Jakub Kos (Florida Panthers).

Kometa má také nejvíce draftovaných hráčů ze všech extraligových týmů. Martin Nečas, Filip Král, Jakub Zbořil, Libor Hájek, Lukáš Dostál, Karel Plášek, Karel Vejmelka a mohli bychom pokračovat dále. Když se podíváme na výsledky draftů z posledních let, z Brna to do zámoří zkrátka jde! 

Své už o tom ví i Stanislav Svozil, který přišel na řadu jako 69. a sáhli po něm v Columbus Blue Jackets, podobně jako Jakub Brabenec (102.), o kterého projevil zájem klub Vegas Golden Knights. Třetím jménem je odchovanec Komety Jakub Kos, který odehrál poslední dvě sezony ve finském Ilves. Toho v sobotu draftovala Florida Panthers ze 184. pozice. 

Svozil si v uplynulé sezoně připsal v české extralize ve 38 zápasech včetně play off tři body za gól a dvě asistence. V domácí nejvyšší soutěži působí druhou sezonu, na kontě v ní má celkem 79 zápasů a osm bodů (3+5).

Loni v listopadu si na turnaji Karjala v Helsinkách proti Rusku (0:3) odbyl premiéru v reprezentaci. Představil se i na přelomu kalendářního roku na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu, v dubnu a květnu také na světovém šampionátu osmnáctek v americkém Friscu. Na obou turnajích zaznamenal shodně v pěti duelech jednu asistenci.

Svozil byl čtvrtou volbou Columbusu v letošním draftu. První tři měl v pátečním prvním kole a vybral si tři Kanaďany – na pátém místě útočníka Kenta Johnsona z University of Michigan z NCAA, na 12. pozici forvarda Colea Sillingera ze Sioux Falls z USHL a na 25. příčce beka Corsona Ceulemanse z Brooksu z AJHL. Během dneška Blue Jackets získali z Philadelphie českého útočníka Jakuba Voráčka za Cama Atkinsona.