Chomutov po nevydařeném vstupu do nové sezóny stále hledá ten správný recept na úspěch, po 13 odehraných kolech se zatím musí spokojit s devíti body a poslední 14. příčkou v tabulce. Piráti letos nechali ze svého stadionu odjet s prázdnou zlínské Berany a Mladou Boleslav, v pátek se jim v Olomouci po delším čekání podařilo vybojovat i první venkovní body. Severočeši si utkání na Hané skvěle rozehráli už v první třetině, po níž odcházeli do kabin s dvougólovým náskokem. Kohouti se sice v průběhu zápasu dotáhli na dostřel jedné branky, hráči Chomutova si ale těsné vedení pohlídali a připsali si tak první výhru na soupeřově kluzišti. Právě toto vítězství by mohlo být pro hostující tým tou hlavní motivací do nedělního zápasu, jelikož delší série výher může Piráty posunout z posledního místa.

Kometa ale bude jistě neméně motivovaná – už kvůli tomu, že v loňské sezóně se musela na svém ledě před týmem Pirátů v obou dvou zápasech sklonit. Utkáním v Chomutově odstartovali modrobílí letošní putování extraligou, hned na úvod na severu Čech zvítězili 4:2 a tento výsledek může hráčům dodat pocit většího sebevědomí před nedělním zápasem. Brňané by navíc rádi zlepšili produktivitu a navýšili tak rozdíl aktuálního vyrovnaného skóre 34:33. Výraznější gólová přehlídka by určitě udělala radost také fanouškům, kteří se každoročně na domácích zápasech starají o vynikající diváckou kulisu a značná část z nich nechybí ani na venkovních utkáních. Letošní průměrná návštěvnost extraligových zápasů v brněnské hale přesahuje počet 7 300 diváků, z toho dvakrát se podařilo stadion zcela vyprodat.

V prvním vzájemném utkání strážil branku Komety Marek Langhammer, v soupeřově kleci nastoupil Štěpán Lukeš. Do tohoto duelu vlétla Kometa po hlavě a už po prvním dějství v Chomutově vedla 2:0. Ve druhé části hry však dokázali Piráti vsítit důležitou kontaktní branku a později se radovali z vyrovnání. Brněnští útočníci však nakonec přece jen zajistili Kometě tři body. Svůj tým poslal opět do vedení Lukáš Nahodil, který momentálně hájí barvy Olomouce, na konečných 4:2 upravil Martin Zaťovič.

Právě tento forvard je letos s osmi vstřelenými góly nejlepším střelcem Komety a zároveň také třetím nejlepším v celé soutěži. V utkání s Karlovými Vary zaznamenal hattrick a díky spolupráci s Petrem Holíkem (1+11) a letošní zámořskou posilou Peterem Muellerem (7+5) představuje první formace nebezpečnou hrozbu pro soupeře. Na straně Chomutova je nejvýraznějším mužem v sestavě Vladimír Růžička (4+6), čtyři branky do soupeřových sítí usměrnil také Ivan Huml. Co se týče produktivity, velice platnou podporu pro útok znamená čtyřiadvacetiletý bek Ronald Knot (2+5).

Dosavadní výsledky Kometě vynesly 22 bodů a umístění na průběžné šesté pozici. Bodové rozdíly mezi týmy však nejsou příliš vysoké a jakýkoliv výsledek tak může pořádně zahýbat s tabulkou. Na pátý Liberec, stejně tak jako na čtvrtou Plzeň, musejí Brněnští dotahovat dva body. Z druhé strany tabulky naopak brněnskému celku šlape na paty Olomouc a Vítkovice, bodově dorovnat se může také Třinec nebo Zlín. Napínavě vypadá souboj o čelo tabulky, jelikož všechny týmy umístěné na medailových pozicích (Sparta, Mountfield HK a Litvínov) mají shodný počet bodů.