Drzý cestující napadl a okradl revizorku

Policie: Pomozte nám dopadnout mladého agresora.

  • Foto

    redakce (ilustrační)

O práci revizora nemívají lidé často valné mínění, ale rozhodně není jim co závidět. Přestože většina cestujících má platnou jízdenku, poměrně často se dá narazit i na hříšníka. Někteří se pak vymlouvají na zapomenutý jízdní doklad či se dokonce uchylují k násilí. O rizikovém povolání se pak začátkem června v dopoledních hodinách přesvědčila revizorka brněnského dopravního podniku.

„Během kontroly s ní totiž odmítl spolupracovat neznámý drzoun, vše pak vyvrcholilo na zastávce Nemocnice Milosrdných bratří. Jakmile chtěla žena na černého pasažéra přivolat policii, darebák do ní prudce strčil a přitom jí z kapsy šikovně vytáhl služební telefon a čtečku na elektronické jízdenky. S kořistí za necelých osm tisíc korun pak z místa bleskově utekl,“ popsal policejní mluvčí Petr Vala.

Přestože se podařilo odhozený přístroj u popelnic poměrně brzo najít, hrozí muži v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.

Hubený mladík byl vysoký asi 175 cm. Oblečený byl do zelené košile a tmavých kalhot. Zvláštním poznávacím znamením byla dlaha na pravé ruce. „Pokud mladíka poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte linku tísňového volání 158,“ vyzval Vala.

Fotogalerie: