Každou první sobotu v měsíci se mohou Brňané těšit na bleší trh pořádaný spolkem Dobrá Karma. Koná se vždy od 13 do 17 hodin v areálu VUT na Kraví hoře, kam se dostanete nejlépe z Rybkovy ulice. Komu tedy není lhostejné plýtvání a vyhazování zdánlivě nepoužitelných věcí do kontejnerů či popelnic, může jim dát v sobotu 1. dubna druhou šanci a užít si na bleším trhu příjemnou atmosféru.

Nepotřebné věci si zaslouží nového pána

„Každý máme doma věci, ke kterým chováme sentiment nebo je nám líto je vyhodit. Máme ale také mnoho věcí, které jednoduše nepotřebujeme. Dobrá karma je řešení. Ty naše věci, na které se práší, si zaslouží nového pána. Představte si tu radost, kterou způsobíte tomu, kdo od vás za malý peníz koupí varnou konvici, kterou vy po loňských Vánocích už nepotřebujete. Ta varná konvice má příběh a vy společně s člověkem, který nelpí na nejnovějších designových modelech varných konvic, právě začínáte psát její novou životní kapitolu,“ vysvětlila myšlenku bleších trhů zástupkyně spolku Dobrá Karma Kristýna Kopecká.

Bleší trhy se přestěhovaly ze Zelňáku na Kraví horu

Spolek se totiž řídí heslem Dobrá Karma – pro jednoho odpad, pro jiného poklad! „Zveme tedy všechny, kdo mají rádi atmosféru bleších trhů, příjemnou hudbu a setkání s přáteli. Zveme také ty, kteří mají rádi Kraví horu v Brně. Právě do areálu VUT na Kraví hoře na konci Rybkovy ulice se ze Zelného trhu přesouvá Dobrá Karma. „Bleší trhy se konají vždy první sobotu v měsíci v mezi třináctou a sedmnáctou hodinou,“ upřesnila Kopecká.

Prodejci se zaregistrují na webu

Vlastní stánek může mít na akci každý – stačí se zaregistrovat na webových stránkách Dobré Karmy a za 300 korun můžou do světa poslat pro ně už nepotřebné věci, které ale někdo jiný ještě ocení. „Zváni jsou všichni, kteří chtějí něco prodat, i ti, kteří právě něco shání. Šetřete díky bleším trhům planetu i vaši peněženku,“ dodala Kristýna Kopecká.

Nic nepřijde nazmar

Na konci prodejní doby proběhne SWAP s neprodanými věcmi, které si už prodejci nebudou chtít odnést domů. Pokud něco i tak zbyde, organizátoři akce zajistí jejich převoz do dobročinného obchůdku Šupliq a ReUse dvora. Nic tak nepřijde nazmar a každá věc dostane šanci na nový život.