Ten přiznal, že start sezóny byl pro brněnské hokejisty poněkud kostrbatý. „Pak už jsme se rozjeli a první čtvrtinu zvládli relativně dobře. Samozřejmě stále to není ono, o nějakém uspokojení nemůže být řeč. Stále máme na čem pracovat. Sedá si to, pozice v tabulce je dobrá a je potřeba pokračovat ve sbírání bodů,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Zaťovič.

Kometa má přitom za sebou úspěšný venkovní trip na Spartě a v Karlových Varech, z něhož do Brna přivezla pět bodů z šesti možných. „Ve Varech nám asi už nikdo nevěřil, že to otočíme, ale nakonec bereme dva body po nájezdech,“ uvedl kapitán modrobílých.

Když přišla řeč na speciální formace pro přesilovky, v nichž je Kometa nejlepší, tak Zaťovič zdůraznil, že kouzlo tkví v sehranosti. „Pokud každý dodržuje přesně to, co se po něm chce, přináší to ovoce. Každý ví, co má dělat, a když nezačneme něco zbytečně vymýšlet a dodržujeme plán, soupeřům se pak přesilovky těžko brání,“ vysvětlil zkušený útočník.

Naopak v oslabeních se Brňanům zprvu moc nedařilo, ovšem v posledních zápasech je vidět citelné zlepšení, které jim pomáhá zvládat kritické chvíle duelů. „Záleží vždy na soupeři. Na každého je se třeba připravit trošku jinak. Sezona se rozjela, věřím, že si to sedá, a i naše oslabení už jdou doufejme nahoru,“ věří Martin Zaťovič.

Skvělé týmové výkony přispěly k tomu, že modrobílí vyhráli osm z posledních devíti zápasů a některé výhry jsou pro ně o to cennější, že byly o gól. A právě těchto vítězství si kapitán Komety váží o to víc. „Ukazuje to právě ten charakter týmu. Člověk tam dře do posledních vteřin, získá tři body, které jsou vydřené a o to cennější. Pro mě je to ten nejlepší pocit,“ řekl.

Zaťovič také ocenil výkony gólmanů Čiliaka a Furcha, kteří mají parádní formu. Furch například v neděli vychytal v neděli ve Varech všechny nájezdníky Energie a významně se tak zasloužil o to, že Brno nakonec vyhrálo 2:3 a bralo dva důležité body. „Když nám oba brankáři pomáhají, dávají nám šanci zápas zvrátit nebo udržet. Jako každý jiný hráč mají v týmu svou roli a jsme rádi, že mají takovou formu,“ libuje si muž s céčkem na hrudi.

A právě utkání na západě Čech načalo druhou čtvrtinu soutěže. Ta je podle Zaťoviče opět vyrovnaná a není v ní slabých soupeřů.

„Vyhrát a prohrát se dá s každým. Musíme sbírat co nejvíc bodů a udělat co nejlepší umístění v tabulce. Řekl bych, že začátek sezony nám malinko utekl, někteří kluci se rozkoukávali a nevěděli, co od extraligy očekávat. Možná ani netušili, jak je liga náročná. Teď už si myslím, že i takticky si všechno sedá, každý se se soutěží sžil a zvyká si,“ vysvětlil brněnský kapitán.

A přiznal, že Kometě teď přišla vhod kratší pauza, protože k dalšímu duelu nastoupí až v pátek v domácí Winning Group Areně od 17 hodin proti českobudějovickému Motoru, který je zatím s 16 body dvanáctý.