Po prologu v podání finálových duelů žen a dorostenců přišel v pražské sportovní hale na Podvinném mlýně na řadu hlavní chod: superfinále extraligy mužů mezi Modřicemi a Vsetínem. Modřičtí letos ovládli základní část extraligy a dokázali v ní svého finálového soka dvakrát udolat. Ovšem finále se hraje od nuly a tak byly šance obou klubů vyrovnané. Tomu odpovídal i výsledek po úvodních soubojích dvojek – se stavem 1:1 byli asi spokojenější valaši. A srovnáno bylo i po zápasech trojic, kdy Modřice šly do vedení a Vsetín dorovnal. A tak hodně důležitým soubojem pro vývoj finále měl být singl. Při letošní formě vsetínského Laco Stupáka a kolísavých výkonech modřického navrátilce Pavla Kopa byl favoritem spíš Slovenský reprezentant v barvě Vsetína. A ten výhrou 2:0 svoji extratřídu potvrdil a nastartoval tak vsetínské do trháku. Vzápětí totiž modřice trojku v čele s Jakubem Pospíšilem prohrálayay a to i přesto, že ve druhém setu už vedla 9:7. Vedení 4:2 už bylo pro Vsetín hodně nadějné. Do hry Modřice vrátily následující souboje – svoji trojku dovedli k vítězství Topinka, Peliká a Pavel Kop a posledně jmenovaný pak ve dvojici s Lukášem Rosenbergem srovnali na 4:4. Poslední dějství tohoto dramatu tak měli obstarat za Vsetín Stupák s Brutovským, za Modřice pak dvojka Pospíšil – Pelikán. Ten v průběho prvního setu nahradil Müllera. Slovenští reprezentanti za Vsetín dokázali hlavně v koncovkách obou setů větší jistotu a potvrdili tak obhajobu titulu pro Vsetín. Modřice si na svůj 12. titul budou muset minimálně rok počkat.