Fakultní nemocnice Brno kvůli covidu omezuje návštěvy, neplatí to u dětí

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Fakultní nemocnice Brno od pondělí omezí kvůli covidu návštěvy pacientů na středu a neděli, oznámila dnes mluvčí nemocnice Veronika Plachá. Omezení dnů návštěv se netýká Dětské nemocnice, která pod Fakultní nemocnici Brno spadá. Budou tam ale platit jiná opatření.

Za dospělými pacienty mohou lidé přijít ve středu a neděli od 15:00 do 17:00. Maximální počet jsou dva návštěvníci. Musejí mít respirátor. V Dětské nemocnici neplatí omezení dnů a návštěvy jsou možné každý den, povolené jsou ale pouze pro dva rodinné příslušníky a je také potřeba mít respirátor.

V nemocnici se zvyšuje počet hospitalizovaných pacientů s covidem. Podle posledních informací ze čtvrtka bylo 45 pacientů s covidem, z toho 33 na standardních odděleních a 12 na jednotkách intenzivní péče. Minulý čtvrtek nemocnice měla 24 nakažených na standardních odděleních a čtyři na JIP.

Nárůst počtu pacientů s koronavirem registruje řada nemocnic v kraji, které kvůli tomu omezily návštěvy. Patří mezi ně například Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně nebo Nemocnice Znojmo.

Zdroj: 
čtk