Fanoušci tak oslaví 80. výročí Rychlých šípů. Komiks začal vycházet v roce 1938.

"Cílem hry je objevovat podle popisu, názvu příslušného příběhu, zadaných souřadnic či fotky místa, kde se klidně mohly odehrávat příběhy Rychlých šípů, protože to tam vypadá zrovna jako v komiksech," uvedl v tiskové zprávě Vojtěch Hanuš, předseda Sdružení přátel Jaroslava Foglara.

Několik vyznačených cílových míst s nápovědami najdou hráči v mapě na stránkách hryuž nyní. Pro účast v soutěži je nutné se zaregistrovat. Indicie pak zájemce povedou na cestě k cíli se skrýší. Ti, kteří do něj úspěšně dorazí, zadají na internetových stránkách získané kódy a na hráčské konto jim přibudou body.

Hra ale není jen pro fanoušky Jaroslava Foglara a soutěživé turisty. Mapa je dostupná i neregistrovaným návštěvníkům stránek a inspirovat k výletu se v ní může každý.

"Každé místo se skrýší stojí za návštěvu, protože je něčím zajímavé či krásné. Ostatně Rychlé šípy vyrážely na výpravy většinou do krásné přírody," dodal Hanuš.

Hra skončí 17. listopadu, kdy v pěti městech následuje akce Hledáme Rychlé šípy. Ta se koná na oslavu dne vydání prvního dílu Rychlých šípů v časopise Mladý hlasatel v roce 1938. Lidé při ní hledají ukrytou figurínu pětice hlavních hrdinů v životní velikosti.