Festival Bonjour Brno se letos kvůli koronaviru koná na podzim

Festival frankofonní kultury Bonjour Brno letos nabídne nejen francouzskou hudbu, gastronomii nebo filmy, ale také setkání s překladatelkami z francouzštiny. 

  • Foto

    bonjourbrno.cz

Poprvé se uskuteční v podzimním termínu. V dubnu totiž přehlídku pořádanou Francouzskou aliancí překazila pandemie koronaviru a nouzový stav.

V pořadí 26. ročník festivalu zahájí v pátek 11. září koncert francouzsko-česko-slovenské kapely Les Gars d’en Bas. "Rádi bychom akci koncipovali jako 'apéro-concert', příjemný podvečer, kdy se lidé sejdou u vína, popovídají si a vychutnají si hudební zážitek," řekla umělecká ředitelka festivalu Aude Stulírová Martin. Koncert se uskuteční na venkovní terase Berglova paláce, lidově známého jako Muzejka.

"Věříme, že se nám v rámci zahajovacího koncertu podaří oživit nejen tento magický prostor, který je běžně pro návštěvníky nepřístupný, ale také celý festival, který jsme museli zrušit v původním termínu v dubnu," uvedl ředitel Francouzské aliance Jiří Votava.

V rámci zářijového programu se lidé mohou těšit na pétanquový turnaj v Lužánkách, francouzské filmové klasiky i novinky v Kině Art nebo na ochutnávku francouzské kuchyně a vína. Ta se uskuteční 19. září V Otevřené zahradě.

Zářijový program uzavře setkání s česko-francouzskou překladatelkou dětských knížek Ninou Hamalcik, které je v Moravské zemské knihovně naplánováno na 24. září. V říjnu se zájemci mohou těšit na další koncerty i divadelní představení. Celý festival zakončí 12. listopadu setkání s překladatelkou Annou Kareninovou. Kompletní program k festivalu kultury země galského kohouta je na webových stránkách bonjourbrno.cz.

Zdroj: 
čtk