Finanční úřad pro Jihomoravský kraj letos znovu otevře telefonní linky pro lidi, kteří vyplňují daňové přiznání k dani z nemovitosti. Telefonickou poradnu otevře už od prosince, dřív to bylo až v lednu. Namísto 25 linek bude lidem k dispozici devět linek. Informoval o tom mluvčí úřadu David Stančík.

„V roce 2024 budou mít telefonickou poradnu všechny finanční úřadu v Česku, loni jsme byli jediní. Zatímco ostatní úřady linky otevřou až od ledna, my jejich provoz zahajujeme 1. prosince. Linek je sice letos méně, ale jde o zjednodušení pro poplatníky. Zavolají na jednotné číslo pro okres a tam je přepojí na konkrétního pracovníka,“ upřesnil Stančík.

Připraveno je dvakrát víc úředníků než letos v lednu

Seznam telefonních linek lidé najdou na účtu finančního úřadu například na sociální síti X. V provozu budou až do února. Po telefonu lidé nejen zjistí, zda mají daň podávat, ale úředníci jim po telefonu pomohou přiznání vyplnit, hotové jim je pak pošlou elektronicky.

Přiznání k dani z nemovitosti podávají lidé, kteří v letošním roce koupili nebo prodali nemovitost, ale také ti, jejichž nemovitost doznala v průběhu roku nějaké změny. Jde například o přístavby nebo nadstavby, které změnily výměru budovy.