Ten mohli v premiéře v roce 2013 zhlédnout i brněnští diváci a na hudební scéně městského divadla zaznamenal šestadevadesát repríz.

 

Městské divadlo Brno tak nyní opět navázalo na své předchozí úspěchy a vrátilo se zpět do malebného městečka Walenstadt ve východním Švýcarsku, aby i tentokrát naplnilo vysoká očekávání nejen švýcarských, ale také rakouských, německých či lichtenštejnských diváků.

 

Tradice Walensee-Bühne vznikla v roce 2005, kdy poprvé na břehu jezera vystavěli amfiteátr pro dvě tisícovky diváků, přičemž Stanislav Moša zde představil svoji práci poprvé v roce 2014, když se svým realizačním týmem přivedl na otevřené jeviště legendární muzikál z pera Alana Jaye Lernera a Fredericka Loewa My Fair Lady v němčině a švýcarském nářečí. Dvacet pět vyprodaných představení bavilo téměř 36 000 diváků a vzájemná spokojenost inscenátorů, hereckých kolegů i produkce rovnou přinesla nabídku na další spolupráci.

 

„O rok později Moša pro výjimečné jeviště orámované horami režijně připravil osudový muzikál Titanic – Das Musical,vyprávějící jeden z nejznámějších tragických příběhů naší historie, přičemž nepotopitelná luxusní loď vyplula vstříc ke své zkáze celkem ve dvaceti vyprodaných reprízách,“ uvedla mluvčí Městského divadla Brno Kateřina Vižďová.

 

Před pěti lety pak padla volba na disco muzikál Horečka sobotní noci s hity kapely Bee Gees a hned o rok později Moša se svými kolegy připravil pro zdejší náročné diváky další nezapomenutelný zážitek v podobě muzikálové pohádky Kráska a zvíře.

 

Dosavadní úspěšnou řadu inscenací letos Moša rozšířil o fenomenální taneční muzikál Flashdance – Das Musical, jenž se za horkého letního večera dočkal v půlce června své zdařilé premiéry, kterou vyprodané hlediště hned od začátku přijalo s neskrývaným nadšením.

 

Muzikál hraje mezinárodní herecký soubor, čítající 22 účinkujících. Mezi nimi zvlášť hlasitý potlesk za pěvecké i taneční výkony sklidili představitelé hlavních rolí, muzikáloví profesionálové Ann Sophie Dürmeyer (Alex Owensová) a Kirill Zolygin (Nick Hurley).

 

Režisér Stanislav Moša si pak ke spolupráci přizval na pomoc svůj osvědčený realizační tým. Autory scény jsou Petr Hloušek s Jaroslavem Milfajtem, kteří letos s 15 metrů vysokou konstrukcí zaznamenali u jezera Walensee rekord, protože nechali vztyčit vůbec nejvyšší konstrukci, která tam byla v osmnáctileté historii postavena, a přitom současně poskytovala nerušený výhled na malebnou kulisu jezera Walensee a pohoří Churfirsten.

 

„Kostýmy pro inscenaci navrhla Andrea Kučerová, za režií světel, jejichž odrazy jsou v závěru vidět až na hladině jezera, stojí David Kachlíř. Vytvoření hudebního aranžmá a současně hry na klávesy se ujal Tomáš Küfhaber a choreografie je dílem Igora Barberiće, jenž se na ní podílel i při uvedení muzikálu v Brně před devíti lety,“ upřesnila mluvčí.

 

Představení se hraje v němčině, některé nejslavnější písně, které se již nesmazatelně zapsaly do dějin populární hudby, však zazněly v anglickém originálu. A právě při hitech, jako je I Love Rock'n'Roll, Gloria, Maniac či What A Feeling, celé hlediště okamžitě spontánně začalo tleskat, „tančit“ do rytmu a zpívat si známé melodie. Na závěr diváci odměnili umělce dlouhotrvajícím aplausem vestoje, při kterém se doslova otřásala celá tribuna.

 

„Důkazem velkého diváckého zájmu je i fakt, že k původně plánovaným reprízám, které budou pod hvězdnou oblohou průběžně uváděny až do 23. července, se již nyní musela kvůli velké poptávce dvě představení přidávat,“ dodala Vižďová.