Trenér Milan Valachovič přivítal v úterý odpoledne na startu přípravy 24 fotbalistů včetně pěti nových a jedné staronové tváře. Tou poslední je Guy Reteno Elekana, který se po roční pauze vrátil do Brna z Gabonu. Slibnou posilou by pak měl být Martin Vaďura z Veselí nad Moravou. Svěřenec někdejšího kouče Ratíškovic a Slovácka Jana Dekaře, jenž nyní vede celek Veselí v I.A třídě a útočníka do Líšně doporučil, na podzim v devíti utkáních nastřílel úctyhodných 19 gólů. O jeho střeleckých schopnostech svědčí i to, že zaznamenal tři hattricky v řadě za sebou!

Další posily přiblížil trenér Milan Valachovič. „Obránce Erik Otrísal z Lanžhota už s námi odehrál na podzim přípravný zápas s Ostravou. Z divizních Tasovic se vrátil náš odchovanec brankář Jan Mrázek, který odešel v mládí chytat do Zbrojovky, odkud přešel právě na Znojemsko. Trénuje s námi na zkoušku i středopolař Oliver Putyera z Karviné, který v minulém ročníku hrál za Vítkovice. Přípravu s muži zahájil také vlastní dorostenec Milan Skočovský,“ vypočítává kouč. 

Před zahájením soutěže sehrají líšeňští fotbalisté deset přípravných a jedno pohárové střetnutí. Půjde o odložené utkání MOL Cupu s prvoligovým Jabloncem. Oproti původnímu rozlosování se zápas sehraje 10. února patrně v Jablonci, kde je k dispozici vyhřívaný trávník. Navíc Jablonec uhradí Líšni veškeré náklady související s odehráním zápasu u soupeře. Na konci prvního týdne přípravy by měli být líšeňští fotbalisté partnerem Zlína v generálce na nejvyšší soutěže. „Jenže se ozval ještě Baník, jemuž odmítla generálku Žilina a tak jsem se rozhodl, že 9. a 10. ledna odehrajeme dva kvalitní zápasy, což považuji za dobrý úvod přípravy. Je nás čtyřiadvacet. To je dost na to, abychom dobře odehráli oba zápasy,“ uvedl Valachovič.

V sobotu 16. ledna hraje SK Líšeň ve slovenské Senici, o týden později doma s Jihlavou. „27. ledna hrajeme doma s Petržalkou a o tři dny později se Slovanem Bratislava. 6.února nás doma čeká Prostějov, a po poháru v Jablonci bychom chtěli hrát se Znojmem, nicméně toto utkání ještě není sjednané. Závěr přípravy pak absolvujeme s našimi soupeři z druhé ligy: 20. února s Vyšehradem a o týden později s Třincem,“ doplnil líšeňský trenér.