Fotbalová Zbrojovka chystá na zítřek Bitvu na Moravském Poli

  • Foto

    MMB (archivní)

Fotbalová Zbrojovka Brno se už zítra vrátí na legendární stadion za Lužánkami, kde slavila v roce 1978 svůj jediný titul. Nejde o návrat trvalý, ale o dvojzápas s Olomoucí, nazvaný jako Bitva na Moravském poli. Už zítra se od 17 hodin utkají legendy obou klubů a v 19:00 A-týmy Zbrojovky a Sigmy. "Skládáme tým, v němž by se prezentovali hráči od éry mistrovského titulu až po současnost," řekl Petr Švancara, který tu před čtyřmi lety ukončil kariéru.

Stadion Za Lužánkami nedávno opustili filmaři, kteří tam natáčeli část filmu o Emilu Zátopkovi, právě díky nim získal stadion velmi solidní trávník. Byl to tak už jen krok  tomu, aby se v době reprezentační pauzy zápas odehrál.

„Na fotbal za Lužánkami se chystají i čtyři desítky strážníků,“ potvrdil mluvčí strážníků Jakub Ghanem, ten dále popsal, že od dopoledne až do pozdního večera bude městská policie přispívat k bezpečnosti fotbalové akce.

Pořadatelé očekávají příchod několika tisíc fanoušků, čemuž odpovídá i početní nasazení strážníků. „V okolí stadionu jich bude dohlížet čtyřicet, a to včetně psovodů a pořádkové jednotky. Hlídky se zaměří i na bezpečnost chodců a plynulost dopravy. Spolupracovat budou se státními policisty,“ dodal vedoucí odboru pořádkových útvarů Pavel Čermák.

Zápas má mít spíše nostalgický podtext zarámovaný kulisami legendárního stadionu, zásadní komplikace se proto neočekávají. „Přesto nabádáme diváky, aby striktně dodržovali pokyny pořadatelů, zejména aby se pohybovali pouze na tribunách vyhrazených pro návštěvníky a nevstupovali do míst, kde je to z bezpečnostních důvodů zakázáno,“ zdůraznil ředitel strážníků Luboš Oprchal.