Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích získalo certifikát FIFA

  • Foto

    Starez Sport

Novým travním kobercem se může od začátku listopadu 2020 pyšnit Fotbalové centrum Brno v Brněnských Ivanovicích. Umělý trávník třetí generace MASTER 40/200 nyní získal certifikát od mezinárodní fotbalové federace FIFA. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městské společnosti STAREZ-SPORT Michaela Radimská.

Pro sportoviště má získaný certifikát velký význam, protože ho může využít v rámci mezinárodních mládežnických turnajů nebo takzvané „zimní ligy“, turnaje českých a slovenských ligových týmů.

„Možnou variantou je i užití pro malou kopanou, u níž Brno vždy představovalo výborného pořadatele evropského i světového formátu,“ popsala Radimská.

Hřiště získalo certifikát minimálně do roku 2024, poté je možné jeho platnost po otestování kvality prodloužit. „Udělením certifikátu FIFA Quality získává fotbalový areál na další atraktivitě, protože zde můžeme pořádat zápasy na mezinárodní úrovni. Je ojedinělý nejen v Brně, ale i v celém Jihomoravském kraji,“ doplnil náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Původní umělý povrch byl značně zdegenerovaný a pro další užívání nevhodný. Nový povrch JUTAgrass Master vypadá velmi přirozeně, stébla jsou vysoce odolná vůči oděru, trávník má dlouhou životnost a vynikající herní parametry. „Velké plus vidíme i v použití šedého gumového granulátu, hřiště je jasně zelené a s naší péčí bude vypadat stále jako nové. I hráči pocítí v létě jeho další výhodu, neboť povrch nebude tolik rozpálený,“ vysvětlil vedoucí sportovního centra v Brněnských Ivanovicích Ondřej Pelikán.

Od doby, kdy je Fotbalové centrum Brno pod správou městské společnosti STAREZ – SPORT prošel areál velkými změnami. Za období jednoho a půl roku se podařila kromě renovace hřiště oprava zasedací místnosti, chodeb, šaten nebo kanceláře pro trenéry mládeže. Nyní probíhá rekonstrukce vstupní haly a je plánována oprava koupelen a rekonstrukce regenerační místnosti. „Velkou pochvalu si zaslouží zaměstnanci. Správcové neustále hledají, jak středisko pozvednout a zvelebit. Těšíme se ještě na novou regenerační místnost, kterou si naši mladí fotbalisté zaslouží a rádi ji využijí po svých trénincích nebo zápasech,“ uzavřel šéftrenér mládeže FC Zbrojovka Brno, bývalý vynikající fotbalista Tomáš Polách.