Fotbalový areál Za Lužánkami má nového provozovatele, příští rok začne s jeho opravami

  • Foto

    MMB (archiv)

Komplex původního fotbalového stadionu Za Lužánkami a přilehlého hřiště s umělou trávou vedle hotelu Boby má nového provozovatele. Je jím městská společnost STAREZ – SPORT, která chce chátrající areál proměnit v jedno z největších tréninkových center mládeže v Brně. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí městské společnosti Michaela Dittrichová.

„Nyní zanedbaný areál se dočká četných oprav a od poloviny příštího roku by měl sloužit převážně pro přípravu a trénink mládeže z různých sportovních organizací,“ popsala Dittrichová.

Provozovatel brněnských sportovišť STAREZ – SPORT, se nejdříve postará o nutné opravy samostatného hřiště s umělou trávou a jeho okolí. Ty by měly začít na jaře roku 2022 a trvat zhruba tři měsíce. „Revitalizace bude zahrnovat například výměnu umělého trávníku, který je téměř třicet let starý a zcela zničený. Také se musí vybudovat nové elektrorozvody, osvětlení a oplocení,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Komplex momentálně nemá ani sociální zařízení pro hráče, jako jsou šatny, sprchy nebo toalety. „Potřebné zázemí budou sportovcům poskytovat unibuňky, ve kterých se budou moci například převlékat,“ dodal generální ředitel STAREZ – SPORT Martin Mikš. Předběžně jsou náklady na projekt vyčísleny na 10,6 milionu korun včetně DPH.

Díky nápadu a iniciativě bývalého fotbalisty Petra Švancary se oprav dočká také sousedící fotbalový stadion. Švancara se svým projektem uspěl ve čtvrtém ročníku participativního rozpočtu města Brna, z něhož bude hrazeno vybudování nové travnaté plochy, konkrétně dvě hřiště standardních rozměrů a dvě menší hřiště. Dále se zde vybuduje vrt se zásobníkem vody, zavlažovací systém a zázemí pro hráče a údržbu. Tento projekt bude realizován ve druhém kvartálu roku 2022.