fbpx
01. 06. 2023 Svátek má Laura

Futsalisté sehrají v Brně s Litvou baráž o elitní fázi kvalifikace MS

Foto:

ilustrační - Pixabay

Českou futsalovou reprezentaci čeká v pátek první zápas baráže o postup do elitní fáze kvalifikace mistrovství světa. V brněnské Starez Areně přivítá Litvu, odveta se bude hrát v úterý v hale soupeře.

Český tým se do barážového dvojzápasu dostal z předkvalifikační skupiny, kde mu k postupu stačilo druhé místo za Arménií. Za sebou zanechal Bosnu a Hercegovinu.

Vítěz baráže postoupí do elitní kvalifikační skupiny, ze které už vede cesta přímo na šampionát, jehož dějiště ještě není známo.

Právě v Litvě se hrál poslední světový šampionát, na němž česká reprezentace postoupila ze skupiny a vypadla v osmifinále se Španělskem. „Postup z baráže je naším cílem. Přijímáme roli favorita, ale bude to velmi těžké, poněvadž futsal v Litvě šel hodně nahoru,“ řekl reprezentační trenér Tomáš Neumann.

V Brně má k dispozici téměř kompletní kádr

Chybí pouze Tomáš Koudelka, který kvůli karetnímu trestu nemůže hrát první utkání. „Nikdo nemá zdravotní problém, takže na Litvu jdeme v plné zbroji,“ doplnil Neumann. Česká reprezentace odehraje 389. zápas, nicméně proti Litvě nastoupí poprvé. Páteční duel začne v 19:30.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT