„Bude to výjimečný zápas, ale spíš tím, že hrajeme proti prvnímu týmu tabulky. Byl jsem tam dlouho, Slavia mě vychovala, ale už jsem proti nim párkrát nastoupil a tím pádem už mi to tak zvláštní nepřijde. Navíc se hraje bez fanoušků,“ uvedl pro klubový web Martin Berkovec.

Loni v listopadu přitom dokázala Zbrojovka vytěžit v pražském Edenu bod za překvapivou remízu 1:1, když branku Brňanů hájil Jiří Floder. „Floďa si docela zachytal, což tak většinou proti Slavii je,“ usmívá se Berkovec.

Kdo se v neděli navečer v brněnské Wedos Aréně objeví mezi tyčemi, to trio gólmanů ještě neví. „Většinou se to dozvíme den, dva před zápasem. Motivaci máme jasnou, víme, že hrát se dá s každým, což si kluci na podzim ověřili. V naší lize hodně záleží na tom, kdo dá první gól, soutěž je celkem vyrovnaná,“ míní Berkovec.

Ten zatím ve zbrojováckém dresu odchytal tři zápasy. Po výhře v Opavě a prohře v Praze na Bohemians přišla remíza v Příbrami. „Je to velká škoda, tam měla přijít výhra. Naděje ještě je, ale zápasy rychle ubývají, ostatní týmy taky dělají body. Realita je taková, že my je potřebujeme sbírat a nemůžeme to vzít tak, že přijede Slavia, a to znamená automaticky prohru. To je blbost,“ nebojí se favorita gólman Zbrojovky.

V Příbrami si zachytal zejména v kritické pasáži druhé půle, kdy po inkasované brance zneškodnil šanci Cmiljanoviće. „Propadali jsme v tu chvíli po rozích, po gólu přišla ještě tahle střela. Zrovna jsem se otáčel, on to dostal přímo na nohu. Bylo to jen o tom, jestli to dá někam, kam dosáhnu. Zaplaťpánbůh jsem tam ruce dal. Pak měl ještě možnost Antwi, ale na něj jsem si počkal. Dobíhal to ještě z druhé strany tuším Timo, takže moc na výběr neměl a musel to dát tam, kde jsem stál,“ popsal dvaatřicetiletý gólman své zásahy.

V reprezentační pauze byla náplň tréninků různá, pro gólmany se ale oproti zažité rutině mnoho nemění. „Část tréninku máme pro sebe, potom se připojíme ke klukům. Do hry, na střelbu nebo nácvik situací a herních variant,“ přiblížil náplň tréninků Berkovec.

Jen víkendový režim se tentokrát proti zbytku jara lišil, FORTUNA:LIGA měla na programu jedinou reprezentační pauzu. „Měli jsme směr Praha. Práce na baráku, něco poklidit, je tam toho jak na kostele a nikdy to nekončí. Bylo hezky, takže jsme toho využili,“ prozradil Berkovec svou náplň volného víkendu.