Čtyřiadvacetiletý gólman Vejmelka oslavil v modrobílém dresu Brňanů dva mistrovské tituly a v brance Komety odchytal 159 zápasů. Už před šesti lety ho draftoval klub NHL Nashville Predators a rodák z Třebíče doufal, že si jednou zachytá nejslavnější hokejovou soutěž světa. Teď je k tomu zase o krok blíž, protože z Ameriky přišla nabídka, která se nedala odmítnout. Vejmelka totiž podepsal roční kontrakt s arizonskými Kojoty. Vedení Komety mu poděkovalo za odvedenou práci a popřálo mu mnoho štěstí v další kariéře.

Za moře však zatím mladý gólman nezamířil a před několika dny zahájil v Kometě suchou letní přípravu. „Máme za sebou pár dnů trénování, ale zatím z toho mám výborný pocit. Věřím, že letní příprava bude parádní a kluci budou perfektně nachystaní. Pro mě jedině dobře, že s nimi zatím můžu být v kontaktu. Odpojím se až postupem času v závislosti na tom, jak bude probíhat a kdy skončí letošní sezona v NHL,“ uvedl pro klubový web Karel Vejmelka.

Majitel klubu Libor Zábranský s gólmanem odchod do zámoří dlouho probíral. „Kdyby tohle Karel nevzal, tak by si to pak vyčítal. Věřím, že to pro Karla je další posun vpřed a věřím, že se jednou do Komety vrátí,“ sdělil Zábranský.

Brankář Komety potvrdil, že mu Zábranský angažmá v Americe doporučil s tím, že je to jedinečná šance, jak se v hokejové kariéře posunout dál. „Chtěl bych Kometě poděkovat, protože jsem tady byl mnoho let. Budu se snažit neudělat ostudu a nějakým způsobem komeťácké jméno propagovat i v zámoří. Na klub budu vzpomínat v nejlepším a věřím, že se do Brna vrátím,“ míní Vejmelka.

Ten tak bude v příští sezoně bojovat o místo v týmu Arizona Coyotes, který NHL hraje od sezóny 1996/97, kdy v soutěži nahradil mužstvo Winnipeg Jets. Kojoti, jejichž klubové barvy jsou cihlově červená, černá a písková, působí v Pacifické divizi v rámci Západní konference NHL a jejich domovským stadionem je Gila River Arena, kde jim fandí přes 17 tisíc fanoušků.

„Byl to delší proces, než se může zdát. S Arizonou jsem byl v kontaktu už nějakou dobu. Uvažoval jsem hodně i o tom, že bych v Brně zůstal, ale Arizona projevila velký zájem a nabídla zajímavé podmínky pro můj další rozvoj. V Brně jsem byl spokojený, zažil jsem tady největší úspěchy a měl jsem v hlavě i variantu, že zde budu pokračovat,“ vysvětlil Vejmelka.

Nyní zůstává otázkou, kdo ho v Kometě nahradí a jestli místo něj přijde do Brna někdo jiný. Gólmanskou jedničkou se může stát dosavadní dvojka Lukáš Klimeš, s nímž je zatím na soupisce sedmnáctiletý Michael Schnattinger.