Hasiči v Jihomoravském kraji včera po odpoledních a podvečerních bouřkách asi na desítce míst odčerpávali vodu, a to i ze silnic. V souvislosti s počasím evidují zhruba dvě desítky událostí, řekl jejich mluvčí Petr Příkaský. V posledních dnech vyjíždějí k těmto událostem kvůli počasí opakovaně.

Hasiči evidují 19 událostí, z toho desítka se týká odčerpávání vody, devět událostí spadených stromů či větví. „Laguna se vytvořila například v Brně na Sportovní, zůstaly v ní dva vozy. Lagunu odčerpáváme i v Jedovnické,“ uvedl Příkaský.

Jedovnická ulice mezi Líšní a Vinohrady kolem areálu Zetoru bývá při vydatném dešti zaplavená, není to poprvé

Hasiči tam takto vyjížděli loni, předloni, v červenci 2019 tam museli v jednom dni dokonce dvakrát krátce po sobě. Zasahovali tam i letos ve druhé polovině května, kdy po deštích asi 2,5 hodiny odčerpávali lagunu několik desítek metrů dlouhou.

Událostí týkajících se čerpání vody hasiči evidují pět v Brně, čtyři v Brně-venkově a jednu na Znojemsku. Stromy či větve popadaly například na Znojemsku, Břeclavsku, Blanensku, událostí bylo devět.

Jihomoravští hasiči k událostem v souvislosti s počasím v posledních dnech vyjížděli opakovaně. Vodu z několika zaplavených sklepů odčerpávali v neděli v obci Brťov-Jeneč na Blanensku, v pondělí v brněnském Jundrově či v Bosonohách. V souvislosti s počasím zasahovali o víkendu také u několika popadaných stromů a na zaplavených silnicích. Déšť o víkendu nejsilněji zasáhl sever kraje.