Hasiči v Jihomoravském kraji vyjížděli v noci na dnešek k 39 událostem v souvislosti se silným větrem. Z toho tři desítky výjezdů se týkaly popadaných větví na komunikace. Na webu hasičů o tom dnes informoval mluvčí Petr Příkaský.

Popadané stromy a poškozené střechy

„Ve 31 případech se jednalo o popadané stromy a větve na komunikace. V osmi případech jsme odstraňovali nebezpečné stavy, převážně části poškozených střech,“ uvedl mluvčí.

Hasiči nejčastěji vyjížděli na Břeclavsku

Nejčastěji vyjížděli na Břeclavsko, šlo o deset výjezdů. Například na brněnském venkově v tomto smyslu zasahovali osmkrát, na Znojemsku sedmkrát. Žádný výjezd kvůli odstraňování následků silného větru neevidují na Vyškovsku.

Dnes platí výstraha před silným větrem

V platnosti je výstraha meteorologů před silným větrem, a to po celý dnešek. „Očekáváme silné nárazy větru lokálně až 70 km/h, během dne na západě kraje přechodně ojediněle až 90 km/h,“ uvedli meteorologové. Předpovídají převážně velkou oblačnost, na většině území přeháňky, v polohách nad 400 metrů smíšené nebo sněhové. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat v rozmezí dvou až pěti stupňů Celsia.