Radek Duda napřáhl z levé strany a prostřelil Kašíka – 1:0. Domácí dál zlobili a měli dobré šance. Růžička jel sám na bránu, Tomáš Svoboda netrefil ideálně puk. Nicméně novic v sestavě kouče Růžičky Kevin Klima přeci jen zvýšil skóre. Z mezikruží zkusil syn legendy českého hokeje poslat puk na zadní tyč a Kašík byl bez šance.

Od té doby se však Kometa dostávala do tlaku. Tutovku měl Mueller, následně jel sám na bránu Zaťovič, puk poskakující před bránou nedokázal Dočekal dostat do sítě. Šancí bylo mnoho, gólman Peters však svůj tým dokázal podržet. Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný hokej, Kometa dál měla šance, jenže je nedokázala proměnit. Tu největší měl v polovině duelu Mallet, ovšem trefil jen horní tyč.

Posléze měla k dispozici hostující sestava přesilovku, všechny šance však Peters pochytal. Dobrou střelu vyslal Čermák, leč neuspěl. To na druhé straně si najel do střeleckého prostoru Radek Duda a Kašíka prostřelil mezi betony. Ten přepustil od 39. minuty místo Vejmelkovi.

I do třetí části vstoupili lépe Piráti. Uběhlo šest minut a Tomáš Svoboda dorazil střelu Koblasy. Poté se Mallet utkal v pěstním souboji s Klimou a odstartoval tak gólovou produkci Komety. Brňané se díky tomuto momentu zvedli a Mueller v přesilovce prostřelil Peterse. O dvě minuty později vypálil od modré Michal Gulaši a už to bylo o dvě branky.

Definitivní pojistku utkání mohl dát Jakub Sklenář, jehož střela přes obránce skončila za zády brankáře Vejmelky. Jenže góly padaly jako na běžícím páse. Kometa mocně dotahovala, během necelých tří minut skórovali nejprve v přesilovce Peter Mueller a následně v šesti hráčích Jan Hruška a už to bylo o jeden gól. Zbývaly více jak dvě minuty, tlak byl enormní. Bohužel pojistku domácí přeci jen dali. Do prázdné se trefil Jan Stránský. Konečný výsledek 6:4.

Jan Šťastný (Chomutov): "Bylo hrozně důležité, jak jsme vstoupili do utkání. Rychle jsme vedli 1:0, pak jsme přidali ještě šťastnou branku, když se trefil poprvé v sezoně Kevin Klima. Ve druhé třetině nás Kometa zatlačila, takže bylo důležité, že jsme na konci dali třetí gól. Věděli jsme, jaký soupeř do Chomutova zavítal. Kometa ukázala, jak silné mužstvo je, když se i za stavu 0:4 nepoložila a hodně nás trápila. Na konci jsme mohli utkání klidně ztratit, ale měli jsme štěstí. Dali jsme rozdílovou branku, která rozhodla. Strašně si ceníme vítězství a jsme rádi, že jsme porazili tak těžkého soupeře. Hráčům patří do kabiny velká pochvala."

Kamil Pokorný (Kometa Brno): "Jednoznačně se nám nepovedl vstup do utkání, kdy nám soupeř odskočil na dva góly. I když jsme ve druhé třetině zlepšili hru, měli jsme převahu, soupeř nám odjel do jediného brejku a dal na 3:0. V kabině jsme si řekli, že se zápasem chceme ještě něco udělat. I když jsme dostali na 4:0, kluci to nevzdali a snažili se náskok stáhnout. Skoro se nám to i povedlo, ale bohužel. Rozhodla už první třetina."