Z první třetiny, kterou Kometa odehrála ve speciální sadě dresů, nakonec odjížděla s jednobrankovým vedením po trefě Jakuba Lva. Do listiny střelců se následně přidal i Luboš Horký, Jakub Orsava a Lukáš Kucsera, kteří tím Brno nasměrovali k důležitému vítězství 4:3.

Vstup do utkání vyšel Kometě přesně podle plánu, první vážnější šanci zápasu dokázal ve 2. minutě využít Jakub Lev. Předcházela tomu kombinace Štencela s Hruškou, kteří uvolnili svého spoluhráče, a ten z bezprostřední blízkosti před Lukášem poslal kotouč do odkryté části brány – 1:0. O rychlé vyrovnání se snažil Skladaný, ale narazil na připraveného Vejmelku. Na druhé straně se v 5. minutě předvedl Lukáš, který likvidoval pohotovou teč Horkého po přesném pasu Jenyše.

Druhá brněnská lajna se ukázala v dobrém světle ještě o pár minut později, když zhruba na minutu uzavřela Kohouty v jejich obranném pásmu. Všechny vyslané střely v rámci tohoto tlaku však mířily vedle. Kdo střílel přesně byl ve 14. minutě olomoucký Klimek, jenže puk vyrazil ramenem Vejmelka. Do konce třetiny ještě usiloval o zvýšení náskoku brněnský Němec a po něm dorážející Svačina, gólu už se ovšem publikum nedočkalo. Třetinu odehranou ve výročních dresech s logem Masarykovy univerzity tak Kometa vyhrála poměrem 1:0.

Také vstup do druhé třetiny patřil Kometě. Ve 22. minutě vyhrál Plekanec buly přímo na hůl Luboše Horkého, jenž se neostýchal a bleskově poslal modrobílé do dvoubrankového vedení – 2:0. Netrvalo to však ani dvě minuty a bylo sníženo. Hákování Dočekala potrestal v přesilovce Lukáš Nahodil, který prostřelil Vejmelku po nahrávce Irgla – 2:1.

Hezkou individuální akci poté předvedl domácí Jenyš, kterého v zakončení nad ležícího Lukáše zastavilo až sekání Dujsíka. Rostoucí efektivitu přesilovek Komety pak potvrdil Jakub Orsava, který zúročil přihrávku Holíka a z mezikruží rozvlnil síť za Lukášem – 3:1. Zbytek druhé třetiny se hrálo ve svižném tempu a nechybělo mnoho, aby se diváci dočkali dalších branek. Brněnského Hrušku však zastavilo břevno a za Olomouc ztroskotal na Vejmelkovi nejprve pozemní střelou Dujsík a po něm i do šibenice mířící Irgl. Kometa tak vyhrála další třetinu znovu o jednu branku.

Nechybělo moc a mohla se Kometa radovat také na startu třetí periody. Tentokrát byl blízko skórování obránce Němec, ale ani jeden z jeho příklepů v bráně Lukáše neskončil. A když se to nepovedlo Kometě, udeřili Olomoučtí. Jmenovitě se trefil František Skladaný, jehož rána z levého kruhu zapadla do sítě – 3:2. Snahu Kohoutů o vyrovnání však utnul ve 49. minutě Lukáš Kucsera, který využil chyby obránce a dostal se svou důsledností do zakončení pod horní tyč – 4:2.

Čtvrtá inkasovaná branka vzala Olomouci na několik minut vítr z plachet, ale v samotném závěru utkání se přece jenom Kohouti dočkali snížení. Výhodu šesti hráčů v poli využil v 60. minutě Lukáš Nahodil, který doklepl odražený puk za brankovou čáru – 4:3. Po vyrovnání sahal v posledních vteřinách Klimek, ale perfektním zákrokem kryl jeho střelu Vejmelka. Kometa si tak dokráčela po bojovném výkonu pro tři důležité body.