Hráči byli rozděleni do menších skupinek a střídavě jsou v posilovně a na ploše brněnské haly. Suchou přípravu vede kondiční trenér Martin Iterský, kterého si do nového realizačního týmu vybral kouč Jiří Kalous.

„Trendem je posuzovat každého individuálně, což je správně. Jedná se ale o tým a samotné základy tréninku by měly být pro všechny stejné. Každý z hráčů musí pracovat na jednotlivých prvcích, jakými je už zmíněná rychlost, výbušnost a síla. Pak je ale potřeba posuzovat jednotlivce – kdo jaké měl zranění, čím si prošel, jak technicky zvládá různá cvičení. Kdybych měl opět použít čísla, takových sedmdesát procent bude společných a třicet ušitých na míru konkrétnímu hráči,“ vysvětlil v rozhovoru pro klubový web Komety Iterský.

Ten hráčům rozesílal úvodní zprávu, aby zjistil, jak na tom jsou. „Chci vědět, v čem si myslí, že jsou dobří, kde si naopak uvědomují rezervy, jak se cítili loňskou sezonu a podobně. Spoustu informací už mám, ale důležité samozřejmě bude sledovat průběh přípravy, neustále komunikovat a poznat se blíže. Jedině tak dosáhneme cílů a úspěchů, o které nám tady všem jde,“ uvedl nový kondiční trenér.

„Máme v plánu klasické tři týdny suché přípravy, tedy off ice trénink. Budeme u nás v posilovně, na hřišti na Moravské Slavii a postupem času do toho zapojíme i trénink na ledě za Lužánkami," nastínil plán přípravy asistent trenéra Jiří Horáček.

Podle něj tým Komety zatím není v přípravě kompletní. „Hráči postupně přijdou, někteří doléčují zranění, další mají po sezoně krátké volno. Nové posily se dotahují, pevně věříme, že dokážeme tým ještě víc zkvalitnit, aby sezona proběhla podle našich představ,“ dodal Jiří Horáček.

Do přípravného období se také zapojil navrátilec do Komety Martin Dočekal. „Jsem rád, že se vracím domů. Máme tady s rodinou byt, přišla nabídka a nebylo co řešit. Volal mi pan Kalous, kterého jsem znal z národního týmu, projevil o mne zájem. Potěšilo mě to. Měl bych v Kometě plnit roli, kterou jsem tady plnil i dřív. Odvádět černou práci, být nepříjemný, agresivní a přispět nějakými body,“ popsal Martin Dočekal.