Pikantní souboj hned pro několik aktérů odstartuje dnes novou sezonu hokejové Tipsport extraligy. V prvním kole se utkají Brno a Karlovy Vary, mezi kterými se v létě odehrálo několik přesunů. Na střídačku Komety se ze západu Čech vrátil trenér Martin Pešout, který s sebou vzal i reprezentačního útočníka Jakuba Fleka. Opačným směrem zamířil obránce Tomáš Bartejs. Dres soupeře v minulosti oblékala i řada dalších hráčů v čele s kapitánem Komety Martinem Zaťovičem.

"Bude to speciální, ale i kdyby to nebyly Vary, těšil bych se stejně. Je to start sezony a já se těším na brněnské fanoušky, kteří nás poženou dopředu," řekl Flek, který v Karlových Varech strávil prakticky celou seniorskou kariéru.

"S pár kluky z Varů jsem v kontaktu. Přítelkyni mám také z Varů, ale teď už je se mnou v Brně, tak musí fandit Kometě," pousmál se devětadvacetiletý útočník. "Nějaké hecovačky asi proběhnou, ale je jedno, s kým hrajeme. Zápas proti Varům by jednoho dne přišel tak jako tak. Jen je trochu pikantnější, že je to hned v prvním kole," dodal Flek.

S nadhledem se snaží brát utkání i kouč Pešout, jenž Energii vedl pět sezon. "Byl jsem v pátek ve Varech, kde domácí hráli poslední přípravný zápas. Něco jsem si samozřejmě i vyslechl. Jeden hráč mi i volal, nebudu říkat kdo, že na nás vypisuje prémie. Ale totéž asi uděláme s Kubou v Brně i my," uvedl Pešout.

Jeho nástupcem na karlovarské střídačce se stal David Bruk, kterého dnes čeká v 53 letech extraligová trenérská premiéra. "Těším se. Je to pro mě premiéra s novým týmem a v nové soutěži. Byl bych samozřejmě velmi šťastný, kdyby se nám vstup do sezony povedl," uvedl na klubovém webu.

I Bruk si uvědomuje, že zápas bude mít pro řadu účastníků speciální náboj. "Já to ale úplně osobně neberu. Pro mě adrenalin a emoce budou spočívat spíše v tom, že půjde o mé první extraligové utkání. Chceme do sezony dobře vstoupit. Když se začátek povede, tak se samozřejmě hráčům lépe dýchá, hrají volněji a rovněž realizační tým je klidnější," řekl Bruk.